گروه: اخبار استان خبر: 185149 / تاریخ انتشار : 1400/2/27 ساعت : 17:04

رئیس آموزش و پرورش عشایر کهگیلویه و بویراحمد منصوب شد

در حکمی از سوی مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد، رییس اداره آموزش و پرورش عشایر منصوب شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در این آیین که با حضور «اردشیر یاری » معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد و جمعی از فرهنگیان استان برگزار شد، رئیس جدید آموزش و پرورش عشایر گفت: تعلیم و تربیت از منظر قرآن جایگاه ویژه ای دارد، تا جاییکه قران جهان را مانند دانشگاه معرفی میکند و خلقت تمام مخلوقات از جمله انسان را برای علم افزایی می داند و هدف از خلقت را پیشرفت علم و پی بردن به علم خدا معرفی می کند.


مختار اندرخور افزود: دو مقوله آموزش و پرورش کدام مهمتر است؟ گرچه تلاشهایی برای مهارت آموزی برای ورود به دنیای کسب و کار انجام میگیرد اما چندان اثربخش نبوده و نه تنها نتوانسته منشا خیر و برکت برای جامعه شوند، بلکه از علم خالی ضربه های روحی به بشر وارد شده است.


وی ادامه داد: نمی توان تنها به امر آموزش توجه کرد زیرا اساس آموزش و پرورش بر پرورش بنا شده است.
اندرخور خاطرنشان کرد: اگر امروز در جامعه ما اقتصاد لنگ میزد یا فرهنگ ضعیف است، به آموزش و پرورش بر می گردد، آموزش و پرورش لازم و ملزوم همدیگر هستند.
وی با تاکید بر اینکه خدمت به مردم عشایر از اوجب واجبات است، عنوان داشت: عشایر مردمی پاکدست و کم توقع هستند، این جامعه حق زیادی بر گردن نظام دارند و حق دارند توجه ویژه ای به آنها شود.

 

رئیس آموزش و پرورش عشایر اظهارداشت: در جامعه عشایری اگر دانش آموز ما خوراک، پوشاک و لوازم تحریر نداشته باشد برای تحصیل بامشکل مواجه می شوند.
دانش آموزان عشایری سراغ دارم که به دلیل فقر نتوانسته فرزندش را به مدرسه بفرستند تا جاییکه توسط مدیر مدرسه و تقبل هزینه های تحصیل به مدرسه برگشت، چنین فردی ممکن بود تا آخر عمر بخاطر فقر، بی سواد یا کم سواد بماند.

وی تاکید کرد: ما جریان پابرهنگان را بوجود آورده‌ایم  و تلاش خواهیم کرد در راستای خدمت به محرومان، مستضعفان و دوستداران نظام، انقلاب و ولایت با قدرت کار خود را ادامه دهد.


اندرخور یادآور شد: بنده خود عشایر زاده ام و کمبودها، ظرفیت ها و پتانسل های جامعه عشایری را میشناسم و هم نوع فرهنگ عشایری را میشناسم.
۱۷۲ مدرسه در مقطع ابتدایی داریم، ۱۵ مدرسه در مقطع متوسطه اول، ۱۶ مقطع متوسطه دوم و جمعا ۲۰۶ مدرسه توسط آموزش و پرورش عشایر اداره می شوند که جمعا ۳۵۴۶ دانش آموز در این مدارس عشایری در حال تحصیل هستند.


رئیس پیشین اداره آموزش و پرورش عشایر نیز گفت: از تمام عزیزانی که در این مدت حامی بچه های عشایر بودند و ما را برای خدمت رسانی بهتر یاری کردند کمال تشکر را دارم.
رضایی افزود: معتقدم این میز و صندلی ها هیچوقت همراه ما نیست ولی آنچه همیشگی است عملکرد ماست که همه جا همراه ما هستند، همین بس که برای عشایر هرکاری توانستم کردم.
وی افزود: در هر جایی که توانایی دیدم کوتاهی نکردم و یار و یاور معلمینی بودم که برای عشایر زحمت می کشیدند.


رضایی اذعان داشت: امروز از بهترین روزهای بنده است که بعد از ۳۶ سال خدمت در کنار شما هستم، سپاس ویژه ای دارم از جناب دکتر روشنفکر نماینده تلاشگر استان در مجلس شورای اسلامی، که در مدت مسئولیتشان در کنار ما بودند، ایشان نمی توانند تمام امور را به تنهایی انجام دهند بلکه ما مدیران باید کارها را پیش ببریم و آنهم با صداقت کامل، تا حامی و هدایتگر ایشان باشیم.
وی اضافه کرد: امیدوارم بچه های زیلایی و محروم عشایر برای حاج مختار نیز همان جایگاهی را داشته باشند که برای ما در دوران خدمت داشتند و همه را با یک چشم ببینند.


انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.