گروه: اخبار استان خبر: 187467 / تاریخ انتشار : 1400/4/12 ساعت : 10:08

وعده بی سرانجام کلاه زردها به عشایر استان/ برق پنل های خورشیدی همچنان در مدار نیست

تامین 900 پنل خورشیدی برای جامعه عشایری کهگیلویه و بویراحمد وعده بی سرانجامی بود که عشایر استان چشم انتظار تحقق آن توسط شرکت توزیع نیروی برق است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس عشایر برای حفاظت از امنیت غذایی و توسعه پایدار و حفظ محیط زیست وخودکفایی گوشت قرمز و حفظ مراتع کشور  تلاش می کنند و به عنوان قشر زحمتکش استان ضرورت ارائه خدمات به آنها صد چندان است.

 

یکی از خدماتی که می تواند کمک شایانی به عشایر استان کند تامین برق است که با پنل های خورشیدی می توان آن را محقق کرد، نیازی که سالهاست مسئولان شرکت توانیر در استان برای تحقق آن تلاش می کنند .

 

پیش از این با همکاری امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد و شرکت توزیع نیروی برق باید بالغ بر 900 پنل خورشیدی به عشایر استان تحویل می شد اما گلایه های عشایر استان حکایت از خلف وعده می دهد.

 

آینده نزدیک وعده بی سرانجامی است که شرکت برق استان یا همان کلاه زردها به عشایر کهگیلویه و بویراحمدی برای تامین و تحویل پنل های خورشیدی دادند، پنل هایی که برقشان همچنان در گردنه وعده ها وارد مدار نشده است.

 

کوچ روها با مشکلات عدیده ای از جمله خشکسالی، تخریب مسیر های تردد و هزارن مشکل دیگر که قطعا جامعه شهری با آن آشنا نیست دست و پنجه نرم می کند اما آنها نوک پیکان یک بخش از تولید هستند و بعد از مدتهای  سیاه چادرشان برای روشن شدن انتظار می کشد و مسئولان برقی استان باید تلاش کنند تا همچون روستاها و شهر ها عشایر از برق برخوردار باشند.

 

تلاش می کنیم تا در این رابطه با مسئولان توانیر در استان گفتگویی داشته باشیم ، تلاشی که تا لحظه مخابر این خبر محقق نشده است.

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.