گروه: اخبار استان خبر: 188580 / تاریخ انتشار : 1400/5/3 ساعت : 09:15

هنر، حلقه مفقوده فرهنگ سازی جلوگیری ازشیوع کرونا

استفاده از هنر؛ ساخت تله فیلم های کوتاه، موشن گرافیک و ... برای آموزش پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در فرهنگ سازی مقابله با انتقال این بیماری به شدت می تواند از هزاران جلسه،نشست و خبر موثرتر باشد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس فرهنگ و هنر در جامعه مدرن کنونی نقش و اهمیت  محوری در تمامی عرصه های زندگی انسان ها دارد و می توان آن را نیرومند ترین راه  هدایت بشر دانست که با روح و روان در ارتباط بوده و جسم را به سوی بالندگی می کشاند و نیز در  کاهش آسیب ها موثر است.

 

هفده ماه از شیوع همه گیری ویروس کرونا در جهان می گذرد و هر بار این بیماری با جهش های جدید رخ نمایی می کند. و از زمان گسترش این ویروس تاکنون مسئولان فرهنگی انطور که باید نتوانستند از زبان هنر بهره گیرند  چرا که هنر در هر موضوعی می تواند به راحتی ورود کند و تاثیرگذاری آن بر مردم به راحتی بوده و آنها زود ارتباط برقرار می کنند.

 

  استفاده از  هنر؛ ساخت تله فیلم های کوتاه، موشن گرافیک و ...  برای آموزش پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در فرهنگ سازی مقابله با انتقال این بیماری به شدت می تواند از هزاران جلسه،نشست و خبر موثرتر باشد.

 

سالیان گذشته برای مصرف بهینه برق از  بابا برقی یا بحث رانندگی از سیاساکتی برنامه های خوبی پخش می‌شد که با گذشت سالیان هنوز در ذهن مردم اثرگذار بوده  و  ماندگار شده است.

 

باید دید متولیان فرهنگی استان کهگیلویه و بویراحمد در این چند ماه از گسترش ویروس کرونا چقدر از هزینه های فرهنگی را  صرف تولید محتوا، برپایی مسابقات،جشنواره هاو ... در زمینه اگاهی بخشی و راه های مقابله با انتشار این ویروس کردند؟

 

 امروزه در عصر تکنولوژی زندگی می کنیم  و کارهای فرهنگی برای پیشگیری از آسیب و ترویج کارهای خوب و تاثیر گذار نیز باید بروز باشد؛ که در این بین جایگاه هنرحلقه  مغفول مانده متولیان امر در استان است.

یادداشت: زهرا امیر سلیمانی

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.