گروه: اخبار استان خبر: 188677 / تاریخ انتشار : 1400/5/4 ساعت : 14:31

گلایه خبازان کهگیلویه از ثبات قیمت نان +عکس،فیلم

خبازان شهرستان کهگیلویه با مطالبه گیری از اداره صمت و فرماندار این شهرستان افزایش قیمت نان را درخواست کردند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس نان از جمله مواد خوراکی است که در سفره هر ایرانی در هر وعده غذایی یافت می شود و از روزگاران قدیم نان، قوت لایموت هر خانوار ایرانی بوده است. 

 

 در سال های اخیر نیز به دلیل وجود تورم بالا  مردم به خصوص خانوارهای کم درآمد بیشتر به مصرف  نان روی آورده اند و این ماده خوارکی سهم بسزایی را در وعده های غذایی خانوارهای کم درآمد به خود اختصاص داده است. 

---

 

نانوایان کهگیلویه با تعطیلی بخشی از واحدهای خود و با مطالبه از مسئولان  اداره صمت و فرمانداری این شهرستان، از ثبات قیمت نان گلایه  و معتقد بودند که قیمت نان از سال۹۸ تاکنون بدون تغییر مانده است و با توجه به افزایش هزینه های جانبی لازم است بعد از دو سال افزایش قیمت داشته باشد.

 

صاحبان نانوایی های شهر دهدشت از  وضعیت ثبات قیمت نان ابراز نارضایتی کرده و عنوان کردند: برنامه ریزی ها در حوزه آرد و نان باید به نحوی باشد که بتواند خواسته های بحق و منطقی مصرف کنندگان و تولیدکنندگان را تامین کرد.

---

افزایش قیمت ها در هزینه های جانبی گلایه خبازان کهگیلویه ای بود و در ادامه  افزودند: کارگران از وضع موجود خسته شدند چراکه شغل آنها سخت بوده و در سه تایم صبح، ظهر و عصر در گرمای طاقت فرسا و سرما مشغول کار هستند و دستمزد آنها پاسخگوی هزینه زیاد زندگیشان نیست.

 

در تجمعی که در اداره صنعت، معدن و تجارت صورت گرفت این ادراه پاسخگوی معترضان نبوده و آنها را تهدید به قطع سهیه آراد نان خود کردند.

 

گفتنی است شهرستان های کهگیلویه، چرام و لنده بیش از ۱۴۸ نانوایی اعم از دولتی و ازاد پخت داشته که به وضع موجود قیمت صنف خود گلایه دارند.

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.