گروه: اخبار استان خبر: 189331 / تاریخ انتشار : 1400/5/17 ساعت : 01:03
یادداشت؛

یک بام و دوهوای مسئولان در پیک پنجم کرونا/ مصوباتی که فقط بر رو کاغذ عملی شدند

وجود پیک پنجم کرونا و اوج گرفتن شیوع کرونا در استان و خبر دادن مسئولین از روند پرشدن بیمارستان‌ها و غلبه‌ی بستری‌ها بر ترخیص در مراکز درمانی، شاهد ضعف شدید نظارتی بر رعایت شیوه‌ نامه‌ها هستیم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس حسن نیکونژاد در یادداشتی نوشت: با وجود پیک پنجم کرونا و اوج گرفتن شیوع کرونا در استان و خبر دادن مسئولین از روند پرشدن بیمارستان‌ها و غلبه‌ی بستری‌ها بر ترخیص در مراکز درمانی، شاهد ضعف شدید نظارتی بر رعایت شیوه‌ نامه‌ها هستیم.

تالارها باید با سی درصد ظرفیت و رعایت فاصله اجتماعی فعالیت کنند ولی شاهد آن هستیم که با تعداد زیاد و حتی بدون استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی مراسمات عروسی برگزار می‌شوند.

همچنین در سالن‌های ورزشی از جمله بدنسازی شاهد فعالیت ورزشکاران بدون رعایت فاصله اجتماعی و ماسک هستیم.در مورد باغ‌ها و کافه‌ها قضاوت را به مردم می‌سپاریم.

همزمان با وجود این مراکز مهم شیوع کرونا و اثر بسیار بزرگی که به دلیل تجمع زیاد و عدم رعایت فاصله و عدم استفاده از ماسک بر افرایش ابتلا به بیماری دارند، شاهد خاموشی پارک‌های تفریحی شهر و جریمه خودروها در سطح شهر هستیم.

با نگاهی گذرا به پارک ولایت شهر یاسوج و رویت تعداد خودروهای پارک شده در دو سمت خیابان می‌توان فهمید که خاموشی لامپ‌ها چقدر بر عدم حضور مردم اثر داشته، حال آنکه این خاموشی، اسیب‌های اجتماعی و زحمت مردم برای استفاده از پارک را بیشتر کرده است.

در مورد شهر سیسخت نیز با وجود ایستگاه‌های کنترل تردد در برخی روزها، شاهد حضور خودروهای با پلاک غیربومی فراوان در سطح شهر و نقاط گردشگری این شهر بودیم که امروز آثار این ضعف در کنترل ورود مسافران را در تعداد مبتلایان به کرونا در این شهر شاهد هستیم.

با این وجود مسئولین هربار در جلسات و نشست‌های خبری مدام به عدم رعایت مردم اشاره می‌کنند. کدام مردم؟ مردمی که با استفاده ماسک و رعایت فاصله در حال انجام فعالیت‌های مختلفشان هستند یا افراد و مسافرانی که در تالارها و باغ‌ها و سالن‌های ورزشی و... در سایه ضعف شدید نظارتی مسئولین موجب شیوع کرونا هستند؟ بهتر نیست مسئولین به وظیفه‌ی خودشان در خصوص ان بخش قانون شکن جامعه عمل کنند، بعد مردم را مقصر جلوه دهند؟

در پایان باید پرسید مسئولین برای جلوگیری از این وضعیت پیش آمده چه مسئولیتی داشته‌اند، چه میزان در ایفای این مسئولیت موفق بوده‌اند؟ نتیجه‌ی عملکرد ایشان چه چیزی است؟

چرا وضعیت تالارها، باغ‌ها، سالن‌های ورزشی و ورود مسافران طی این ماه‌ها این چنین بوده است که امروز شاهد این آمار باشیم؟

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.