گروه: اخبار استان خبر: 189477 / تاریخ انتشار : 1400/5/21 ساعت : 09:55
در گفتگو با صبح زاگرس مطرح شد؛

باشگاه های ورزشی باشت با رعایت پروتکل های بهداشتی فعالیت می کنند

رئیس اداره کل ورزش و جوانان شهرستان باشت از فعالیت باشگاه‌های ورزشی این شهرستان با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان باشت گفت: با توجه به بالابودن سرعت شیوع و گسترش دلتا ویروس، رعایت دستور العمل های بهداشتی همچنان بهترین راه برای مهار و مقابله با این بیماری و جلوگیری از گسترش آن در دیگر مناطق کشور است.

 

مهدی عسکری افزود: مسئولان باشگاه‌های ورزشی باید حفظ رعایت فاصله یک  و نیم متری را به پرسنل باشگاه و ورزشکاران گوشزد و از ورود افراد مشکوک به بیماری خودداری کنند.

 

وی با اشاره به اینکه  باشگاه‌های ورزشی در دوران اپیدمی کرونا موظف هستند با نصف ظرفیت فعالیت کنند تصریح کرد: در دوران شیوع کووید ۱۹ برگزاری مسابقات ممنوع و انجام هر گونه مسابقه‌ای بطور قطع با رعایت پروتکل های بهداشتی و با اخذ مجوز از ستاد کرونا شهرستان  برگزار می‌شود.

 

این مسئول در ادامه بیان داشت: ورزشکاران از دست دادن و روبوسی کردن پرهیز کرده و ضرورت ضدعفونی کردن سطوح مختلف در باشگاه‌ها یک اصل بچده و بعد از استفاده هر فردی از دستگاه باید همه تجهیزات و استفاده از دستگاه‌ها حداقل نیم ساعت فاصله باشد تا ضدعفونی کامل انجام شود.

 

 عسکری گفت:  ارزیابی حداقلی محیطی، نحوه مدیریت و یا تجربه‌های دوستان و آشنایان نیز می‌تواند تا حدی این اطمینان را ایجاد کند که وضعیت نظافت باشگاه ورزشی در چه سطحی است.

 

 وی خطاب  به ورزشکارانی که در روزهای شیوع اپیدمی کرونا قصد استفاده از باشگاههای ورزشی را دارند، افزود: حتماً محلول ضدعفونی کننده در باشگاه‌ها دسترس داشته باشند تا در صورتی که به آلوده بوده سطحی شک داشتید امکان ضدعفونی فوری وجود داشته باشد.

 

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان باشت  تاکید بر اینکه استفاده از وسایل شخصی یک  ضرورت تلقی شده و و مصرف آب در بطری‌های یکبار مصرف توصیه میشود تصریح کرد: تهویه باشگاه برای پیشگیری از شیوع کرونا باید حتماً مناسب و  دریچه یا پنجره‌ای برای رد و بدل شدن هوا وجود داشته باشد.

 

عسکری بیان داشت: با توجه به شرایط کنونی که پای جان هموطنان ما در میان است و دولت و ملت به حمایت و همکاری ورزشکاران  نیاز دارند، شاهد هستیم که ورزشکاران و باشکاه داران  ، کوتاهی نکرده و  ضرر و زیان‌های تعطیلی واحد‌های صنفی را به جان خریده و با تعامل و همکاری‌های ارزشمند خود، به یاری هموطنان خود شتافته و با نظام سلامت کشور برای کنترل این بیماری همراهی دلسوزانه‌ای داشته‌اند.

 

 انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.