گروه: اخبار استان خبر: 191055 / تاریخ انتشار : 1400/6/24 ساعت : 11:01

ادامه بازدید مسئولان سپاه فتح از دفتر رسانه های استان/ رسانه های استان امید آفرینی را محور کارشان قرار دهند+تصاویر

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه فتح از دفتر یکی دیگر از مطبوعات و پایگاه های خبری استان بازدید کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در ادامه بازدید های مسئولان سپاه فتح استان از دفتر رسانه های کهگیلویه بویراحمد، حجت الاسلام حکمتی نیک، نماینده ولی فقیه در سپاه فتح از دفتر هفته نامه طریق الوسطی و پایگاه خبری پیوارنیوز بازدید کرد. 

هفته گذشته نیز نماینده ولی فقیه در سپاه فتح به همراه مسئولان روابط عمومی و بسیج رسانه کشور از دفتر روزنامه افکار مردم، پایگاه خبری آفتاب دنا و هفته نامه نسیم دنا بازدید کردند. 
حجت الاسلام والمسلمین سیروس حکمتی نیک در این بازدید ها، ضمن تسلیت ایام حزن و اندوه ماه صفر ، از تلاش های اصحاب رسانه استان در راستای انعکاس اخبار مجموعه سپاه، بسیج و رده های تابعه در حوزه کرونا ، زلزله سی سخت، کمک های مومنانه و طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تشکر و قدردانی کرد. 
 
 
حکمتی نیک افزود: رسانه ها به ویژه رسانه های همسو با نظام اسلامی در این راستا فعال شوند و به تبیین فرهنگ و راهبرد حاکم اسلامی بپردازند و با رعایت اخلاق حرفه‌ای و تخصصی و کاربردی وقایع و حقایق را واقع بینانه برای مخاطبان بیان کنند و منافع ملی و منافع ایدئولوژی را بر منافع فردی و حزبی و سلیقه ای ترجیح دهند. 
 
 
وی افزود: رسانه ها در مسیر تقویت بنیان های اعتقادی، اخلاقی و دینی حاکم بر جامعه اسلامی فعالیت کنند. 
 
 
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد ، اهمیت کار رسانه ها در تحولات جامعه را مهم دانست گفت؛ همه رسانه‌هایی که در ساختار و نظام سیاسی فعالیت می کنند عملکردهایشان باید متناسب و در راستای تقویت نظام سیاسی حاکم در جامعه ای باشد که در آن زندگی و فعالیت می کنند. 
 
 
وی افزود؛ از آنجا که نظام سیاسی ما مبتنی براسلام، دینی و ولایی و خدایی است یقینا همه فعالیت ها در مجموعه داخلی نظام به ویژه حوزه رسانه باید در راستای تقویت جهان بینی و ایدئولوژی حاکم بر جامعه اسلامی باشد و این اولین انتظار از اصحاب رسانه، خبرگزاری ها، پایگاه های خبری، مطبوعات و هر فعال فرهنگی و اجتماعی و سیاسی است. 
 
 
حکمتی نیک ابراز داشت؛ به همین خاطر انتظار می رود رسانه های استان در مسیر تقویت بنیان های اعتقادی، اخلاقی و دینی حاکم بر جامعه اسلامی فعالیت کنند.
 
 
رسانه ها منافع ملی را بر منافع فردی و حزبی و سلیقه ای ترجیح دهند. 
 
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد؛ نکته دوم که به عنوان یک شاخص برای رسانه ها محسوب می شود اینکه در راس نظام یک حاکم دینی وجود دارد و در دوران غیبت کبری که سکاندار نظام و رهبری جامعه را یک فقیه جامع الشرایط و حاکم اسلامی اداره می کند که این حاکم اسلامی دارای منظومه فکری است و دکترین، راهبرد و استراتژی خیلی مهمی در ابعاد مختلف برای نظام اسلامی دارد و دارای مطالبات و منویاتی است. 
 
وی بیان کرد؛ تبیین و ترویج و آشنا کردن مخاطبان و جامعه با این دکترین و راهبردها یکی از مهمترین وظایف رسانه‌ها است. 
 
 
حکمتی نیک افزود؛ حاکم اسلامی در دوران غیبت کبری در عرصه اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و نظامی دارای راهبرد است که این راهبردهای کلان نیازمند بسط و تبیین برای جامعه بشری و اسلامی است و یکی از متولیان و مجریان ارزشمند در این حوزه رسانه ها هستند.
 
 
این مسئول ابراز داشت؛ شایسته است رسانه ها به ویژه رسانه های همسو با نظام اسلامی در این راستا فعال شوند و به تبیین فرهنگ و راهبرد حاکم اسلامی بپردازند و با رعایت اخلاق حرفه‌ای و تخصصی و کاربردی وقایع و حقایق را واقع بینانه برای مخاطبان بیان کنند و منافع ملی و منافع ایدئولوژی را بر منافع فردی و حزبی و سلیقه ای ترجیح دهند. 
 
 
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد؛ رهبر معظم انقلاب به عنوان حاکم اسلامی در ابعاد مختلف دارای راهبرد است و نیاز است که به این استراتژی و راهبردها در رسانه ها پرداخته شود. 
 
 
حکمتی نیک گفت؛ در عرصه سیاست یکی از شئون منظومه فکری رهبری بحث استقلال سیاسی است به این معنی که حاکم اسلامی به استناد آیاتی که معیار های روابط بین الملل را برای ما بیان کرده ،با استنادبه این آیات زیبای قرآن در قبال پدیده های سیاسی که در عالم رخ می دهد با استقلال اتخاذ موضع سیاسی می کند. 
 
 
وی ادامه داد؛ به طور مثال در تحولات دنیا و بحران افغانستان و طالبان نگاه حاکم اسلامی به واکنش شرق و غرب نیست بلکه براساس اصل احترام متقابل به آیات قرآن و رعایت اصل عزت، حکمت و مصلحت، موضع سیاسی را اعلام می کند و نگاه اسلام در این شرایط را به زیبایی بیان می دارد و این یکی از شئون منظومه فکری رهبری در عرصه سیاسی است. 
 
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت؛ در حوزه اقتصادی یکی از منظومه های فکری رهبری ، بحث رونق تولید داخلی، اقتصاد مقاومتی، جهش تولید، اقتصاد درون زا و تکیه بر توان داخلی برای حل مشکلات مردم است و این به معنی عدم ارتباط با خارج نیست بلکه تکیه بر ظرفیت های داخلی از جمله نیروی انسانی کارآمد و متخصص و همچنین امکانات و موهبت های الهی برای رونق اقتصادی است. 
 
 
حکمتی نیک افزود؛ در بحث فرهنگی نیز منظومه فکری مقام معظم رهبری بر موضوع شبیخون فرهنگی، ناتوی فرهنگی، استحاله فرهنگی و جنگ نرم تاکید دارد اما نگاه کلان ایشان تعامل و تعالی فرهنگی است و معتقدند فرهنگ اصیل اسلامی منبعث از آیات قرآن و شریعت اسلامی است و بر این اساس رسانه ها باید در راستای ترویج فرهنگ اصیل اسلامی تلاش و فعالیت کنند.
 
وی بیان کرد؛ در عرصه مسائل اجتماعی یکی از منظومه های فکری رهبری سبک زندگی اسلامی، الهی و دینی است .بدین معنی که در عرصه روابط و آداب اجتماعی هم در قبال همسایگان، همنوعان و مافوق ها در بخش مدیریت ها، آنچه باید جریان داشته باشد سبک زندگی اسلامی است و اسلام نیز در این زمینه پیام های زیادی دارد. 
 
 
حکمتی نیک ابراز داشت؛ در عرصه نظامی نیز رهبر معظم انقلاب یک راهبرد کلی به نام قوی شدن دارند و یکی از عرصه های قوی شدن از نگاه حاکم اسلامی قوی شدن در عرصه نظامی در بخش سخت افزار و نرم افزار است و باید از قدرت و اقتدار لازم برخوردار باشیم زیرا معتقدند هر نظام سیاسی که از این جهات قوی نباشد مجبور است در دل نظام های سیاسی دیگر هضم شود و برای اینکه هضم نشویم و رشد پیدا کنیم باید قوی شویم. 
 
 
وی خاطرنشان کرد؛ این موارد نیاز به تبیین و ترویج دارند و رسانه ها در این حوزه می توانند یک پیام رسان و مبلغ خوب برای نظام اسلامی باشند. 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.