گروه: اخبار استان خبر: 191082 / تاریخ انتشار : 1400/6/24 ساعت : 23:03
سردار سلیمانی:

ظرفیت واکسیناسیون را دو برابر می کنیم/افزایش اشتغال و ارائه تسهیلات در قالب طرح ساخت یک میلیون مسکن انجام می شود

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور از ادامه توزیع بسته های حمایتی و افزایش دوبرابری ظرفیت واکسیناسیون کرونا خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ، سردا سلیمانی رئیس سازمان  بسیج مستضعفین در سفر یک روزه خود به شهر یاسوج در جمع خبرنگاران گفت: طرح سپبهد شهید حاج قاسم سلیمانی یک طرح مردم پایه در جهت مقابله با ویروس کرونا است از سال گذشته این طرح  آغاز شد و در ادامه نقش آفرینی هایی که بسیج و مردم در کنار وزارت بهداشت و درمان و دانشگاه های علوم پزشکی در مواجهه با ویروس کرونا داشتند. این طرح از آذر سال گذشته در حالی در سطح کشور آغاز شد که پیش بینی می شد نرخ تلفات بالایی را در دی و بهمن ثبت کنیم.

 

وی افزود: خوشبختانه این طرح توانست موفقیت قابل تحسینی را کسب کند و عدد ابتلا کاهش پیدا کند و در نتیجه عدد مرگ و میر به زیر 50 نفر برسد، قرار شد این طرح استقرار داشته باشد اما در ایام نوروز به دلیل مسافرت ها وقفه ای در آن ایجاد شده بود که بعد از نوروز مجدد این طرح تحت عنوان گام پنجم طرح شهید سپبهد حاج قاسم سلیمانی با همکاری وزارت بهداشت و درمان به روز رسانی شد بخش واکسیناسیون نیز به این طرح اضافه شد تا هر زمانی که لازم باشد این طرح به روز رسانی و اجرا خواهد شد.

 

سردار سلیمانی عنوان کرد: در حال حاضر ما هم در کنترل و رصد بیماران همکاری می کنیم  که در واقع بیماران مبتلا به کرونا  هم حمایت و هم به مراکز درمانی هدایت می شوند و یا در مراکز بستری سرپایی بستری می شوند داروی به موقع دریافت می کنند و تلاش می کنیم دستورالعمل ها به درستی اجرا شود .

 

رئیس سازمان  بسیج مستضعفین ادامه داد: از جمله این حمایت ها هم در  بعد نظارتی و حتی بعد حمایتی از بیماران نیازمند است،  بسته های معیشتی، دستگاه های اکسیژن ساز و بسته های دارویی و درمانی بود. یک بحث دیگر واکسیناسیون است که هفته گذشته با وزارت بهداشت توافق شد ظرفیت واکسیناسیون را به دو برابر افزایش دهیم در حال حاضر 50 درصد ظرفیت واکسیناسیون را بسیج در کنار بهداشت و درمان و سایر دستگاه ها خدمتگذار مردم است.

 

وی تصریح کرد: امروز اهدای بسته های متنوع ازمایشگاهی را برای آزمایشگاه های مدارس داشتیم که دانش اموزان با بازگشایی مدارس بتوانند از تجهیزات به روز و مدرن آزمایشگاهی استفاده کنند، شاید یکی از اولین نمونه ها در کشور باشد که در حال ارائه شدن است.

 

سردار سلیمانی تصریح کرد: بسته های ورزشی را  داریم که برای بالا بردن نشاط و تعالی روح و تحکیم موارد مربوط به سلامت دانش اموزان است و همین طور بسته های معیشتی و لوازم التحریر نیز پیش بینی شده است.

 

رئیس سازمان  بسیج مستضعفین ادامه داد: یک نمونه بسیار خوب که ارزش بالایی از نظر ریالی دارد؛ کمک های مردمی و خیرین که بالغ بر ۲ میلیارد تومان است و برنامه ریزی شده به دانش اموزان و خانواده هایشان با رعایت کرامت اهدا شود.

 

وی بیان کرد: در استان  از نزدیک فعالیت های بسیج را به صورت میدانی دیدیم و بازدید کردیم، این در واقع یک برنامه دو ماهه بوده که امروز بحث جمع بندی آن را داشتیم ، در جهت تقویت زیرساخت های بسیج در استان مصوبات خوبی داشتیم پروژه های نیمه تمام سپاه به ویژه سالن های ورزشی را تمام خواهیم کرد. در جاهایی که حوزه مقاومت نیاز است ساخته خواهد شد، سازمان بسیج سازندگی استان را به دستگاه های مهندسی تجهیز خواهیم کرد بسیج خواهران ، بسیج دانش اموزی، بسیج دانشجویی و سایر اقشاری که در استان فعال هستند تقویت خواهد شد.

 

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در خصوص اشتغالزایی گفت: امسال تسهیلات خوب قرض الحسنه ای برای اشتغال پیش بینی شده است که ما در خدمت جوانان جویای کار و فعال استان هستیم.

 

وی با اشاره به این که اگر جایی ساخت مسکن لازم باشد بسیج آمادگی دارد بیان کرد: در قالب  تولید یک میلیون مسکن که در دولت جدید برنامه ریزی شده هماهنگی های آن با وزارت راه و شهرسازی در حال انجام است، بسیج خدمتگذار مردم است و در هر جایی که بتواند مشکلات مردم را حل کند آن جا را اولویت خود قرار خواهد داد.

 

سردار سلیمانی عنوان کرد: محدودیت های اعتباری وجود دارد اما ظرفیت های ما کم نیست ما ظرفیت بزرگی به نام مردم داریم، همیشه مردم پشتیبان ما بودند در نهضت کمک مومنانه مردم با تدبییر رهبر انقلاب به میدان امدند در طرح سپبهد شهید سلیمانی مردم به میدان امدند.

 

وی بیان کرد: بسیج در جلوی این حرکت تشکیلاتی قرار دارد که از ظرفیت های خودش، سپاه  و ظرفیت های دولتی استفاده می کند اینکه ما می گوییم وام اشتغال می دهیم این ظرفیت های نظام جمهوری اسلامی است در بودجه سال ۱۴۰۰ پیش بینی شده ما از طریق بانک ها اقدام می کنیم و در اختیار افراد جویای کار می گذاریم، باید بهره وری را بالا ببریم توانایی های ملت ایران بالا است و می توانیم مسائل را با مشارکت مردم حل کنیم.

انتهای پیام/

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.