گروه: اخبار استان خبر: 191156 / تاریخ انتشار : 1400/6/26 ساعت : 21:27
وقتی صدای مستاجرین به جایی نمی رسد:

افزایش نجومی قیمت اجاره مسکن در بهمئی/بنگاه هایی که عامل افزایش قیمت ها هستند + تصاویر

وضعیت گرانی زمین و مسکن در شهرستان بهمئی به علت نبود نظارت های کافی بر وضعیت اجاره بهاء و شیوه های نرخ گذاری داد مستاجرین را در این شهرستان درآورده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در سال‌های اخیر به دلیل نبود عدم نظارت و بی‌تدبیری متولیان امر نحوه تعیین نرخ اجاره‌بها از سوی مالکان و مشاورین املاک بر اساس قیمت مصالح ساختمانی، طلا، دلار و کالاهای اساسی سنجیده می‌شود و متأسفانه عواملی مانند موقعیت جغرافیایی واحد مسکونی، متراژ تأثیری در قیمت اجاره ندارد.

هرچند بر اساس مصوبه وزارت راه و شهرسازی نرخ افزایش اجاره‌بها بین 15 تا 20 درصد در طول سال است اما بسیاری از مالکان بدون در نظر گرفتن این مصوبه اقدام به افزایش بیش‌از 30درصدی به بالا اجاره‌ها کرده‌اند که این امر با توجه به وضعیت اقتصادی موجود به یک بحران برای اقشار کم‌ درآمد جامعه تبدیل‌شده است.

یکی از شهروندان لیککی در گفت گو با خبرنگار این پایگاه خبری گفت : بازار مسکن و اجاره مسکن همواره دچار افزایش شدید بوده و هیچ نظارتی بر بازار اجاره مسکن از سوی مسئولان مربوطه صورت نمی گیرد و این امر سبب شده که مالکین بر اساس نیاز مالی خود اقدام به افزایش نرخ اجاره بها می کنند که این امر به یک معضل در سطح شهرستان بهمئی تبدیل شده است.

یکی دیگر از مستاجرین لیککی گفت :قیمت اجراه بهاء در لیکک به گونه ای است که خانه‌ای که سال گذشته به قیمت ۱۵میلیون تومان رهن و اجاره ماهیانه ۳۰۰ هزار تومان اجاره داده می شد  امسال ۲۵میلیون تومان با ماهیانه ۵۰۰ الی ۶۰۰ هزار تومان اجاره داده می شود.

این مستاجر خاطر نشان کرد: در لیکک فرقی نمی کند کدام محله و یا کدام منطقه از شهر خانه اجاره می کنید، چرا که صاحبان خانه به بهانه گران شدن مصالح و کالاهای اساسی در کشور نرخ اجاره و مسکن را به تبعیت از این امر افزایش می دهند.

در حالی که در شرایط عادی حداکثر تا ۲۰ درصد افزایش اجاره بها باید صورت گیرد اما شاهدآن هستیم که در برخی موارد و در سایه عدم نظارت ها این افزایش قیمت از ۵۰ تا ۸۰ درصد نیز افزایش اجاره‌بها اعمال می شود.

در این بین موضوعی که مردم به آن اعتراض دارند این است که این شرایط به وجود آمده توسط برخی بنگاه داران و واسطه‌گران مسکن به وجود آمده است که بخشی از نارضایتی ها را شامل می شود.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.