گروه: اخبار استان خبر: 191265 / تاریخ انتشار : 1400/6/30 ساعت : 19:24

در خشش نور امید باغداران سی سخت با آغاز فصل برداشت سیب+تصاویر

با وجود مشغول بودن مردم سی سخت به ساخت منازل آسیب دیده از زلزله بهمن ماه۹۹، آغاز فصل برداشت سیب بارقه های امید را در دل کشاورزان زنده کرده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس برداشت سیب درختی در شهر سی‌سخت، مرکز شهرستان دنا در کهگیلویه و بویراحمد آغاز شده است، مردم سی سخت با وجود مشغول بودن به ساخت و ساز منازل آسیب دیده از زلزله بهمن ماه ۹۹، اهتمام به برداشت سیب از باغات خود دارند.

---

برداشت سیب از باغات شهر سی سخت که قطب تولید سیب استان کهگیلویه وبویراحمد و جنوب غربی کشور است از اواسط شهریورماه شروع و تا اواخر آبان ماه ادامه دارد که راهی بازارهای خارج از استان و سردخانه ها می شود.

---

 

ماه های شهریور، مهر و آبان فصل برداشت سیب در سی سخت است که به بازارهای استان و شهرهای مجاور تزریق می شود و بخش از آن نیز در خارج از کشور به مصرف می رسد.
 ---
 
همه ساله با شروع فصل برداشت برای هزاران نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم شغل ایجاد می شود و از این طریق درآمد بالایی حاصل می شود که در اقتصاد و معیشت شهروندان نقش بسزایی دارد.
 ---
 
در اینجا زنان خانه دار هم پای مردان کار می کنند و نقش مهمی در برداشت محصولات دارند، و نمونه عینی ضرب المثل "زن کاری و مرد کاری تا بگذرد روزگاری" را به نمایش گذاشته اند.
 
 ---
شهر سی سخت و روستای اطراف آن از جمله تل سیاه(علی آباد و اقبال آباد)کوخدان، سرمور، دهنو،کریک، امیرآباد، بیاره و بخش هایی از پاتاوه عمده مراکز تولید سیب در شهرستان دنا محسوب می شود.

 
طبق گفته کارشناسان امسال پیشبینی میشود بالغ بر ۳۵ هزار تن سیب در شهرستان دنا برداشت شود.

 
 
در حال تکمیل//
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.