گروه: اخبار استان خبر: 191294 / تاریخ انتشار : 1400/6/28 ساعت : 22:32
مدیر کل نوسازی مدارس استان در گفتگو با صبح زاگرس:

دانش آموزان زلزله زده دنا بخوانند/آخرین روند بازسازی مدارس زلزله زده دنا به کجا رسید؟

مدیر کل نوسازی مدارس کهگیلویه و بویراحمد گفت: دانش آموزان برای حضور در کلاس درس مشکلی ندارند و تعداد زیادی از این مدارس افتتاح و تحویل داده می شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ 29 بهمن ماه سال 1399 زلزله ای به بزرگی 5،6 دهم ریشتر شهرستان دنا را لرزاند، این زلزله سبب وارد آوردن خسارات مختلف به اماکن مسکونی، مجتمع های گردشگری، مدارس، سازمان ها و ارگان ها شد.

 

در ابتدای وقوع زلزله بخش های مختلفی شامل نیروهای امدادی، گروه های جهادی، هلال احمر، بسیج و سپاه و نیروی انتظامی برای خدمت به زلزله زدگان پای کار امدند تا دردها و سختی ها ناشی از زلزله کاسته شده و روند خدمت رسانی و امداد رسانی ادامه پیدا کند.

 

با شروع سال تحصیلی جدید دانش آموزان در شهرستان دنا همچنین دیگر نقاط کشور چشم انتظار بازگشایی مدارس هستند اما در شرایطی که زلزله سبب  وارد آوردن خسارات مختلف به مدارس شده است، این سوال برای انها وجود دارد که آیا همانند دیگر دانش آموزان می توانند در کلاس های درس حضور پیدا کنند یا خیر؟

 

در همین رابطه مدیر کل نوسازی مدارس استان در گفتگو با صبح زاگرس در خصوص آخرین وضعیت تعمیر و احداث مدارس در شهرستان زلزله زده دنا گفت:  دانش آموزان برای حضور در کلاس درس مشکلی  ندارند و برای شش ماهه اول سال 1400 بخشی از مدارس افتتاح و تحویل داده می شود.

 

کرمی با بیان اینکه شهرستان دنا 26 مدرسه  آن نیاز به تعمیرات دارد، گفت: 25 مدرسه در شهرستان زلزله زده دنا جهت استفاده آماده شده است و مشکلی ندارند، از طرفی 4 مدرسه نیاز به مقاوم سازی داشته که 3 مورد از انها تا 18 مهر آماده و تحویل آنها داده می شود و 1 مورد دیگر اواخر آبان ماه در اختیار آنها داده می شود.

 

وی با بیان اینکه مدارس احداثی در شهرستان دنا در حال اجرا و کار است، گفت: سرویس های بهداشتی مدارس در دستور کار قرار گرفت و حدود 80 چشمه سرویس بهداشتی با اعتبار 3میلیارد تومان پیشرفت 95 درصدی دارد و  همچنین تعدادی از این مدارس مانند زیلایی حدود 95 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

 

این مسئول در ادامه افزود: 11 میلیارد اعتبار از نوسازی مدارس دریافت شده است و در حال انجام مناقصه برای مشکلات مدارس هستیم و در رایط حاضر 69 چشمه سرویس بهداشتی برای مناقصات آماده واگذاری به پیمانکار است.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.