گروه: اخبار استان خبر: 191372 / تاریخ انتشار : 1400/6/30 ساعت : 10:40
جزئیات مراسم تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس شهرستان بویراحمد؛

فرمانده سپاه فتح:انقلاب اسلامی با دفاع مقدس بیمه شد/امام جمعه یاسوج:حماسه رزمندگان ما به بزرگی کره خاکی است/معاون سیاسی استاندار:پیشکسوتان دفاع مقدس خنثی کننده توطئه های استکبار و آمریکا هستند

همزمان با تکریم یک میلیون پیشکسوت جهاد و شهادت دوران مقدس از ایثارگران و رزمندگان دفاع مقدس شهرستان بویراحمد با حضور مسئولان ارشد استانی تجلیل به عمل آمد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس صبح امروز مراسم تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس شهرستان بویراحمد در سالن حکیم جرجانی شهر یاسوج با حضور نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد، فرمانده سپاه فتح استان، فرمانده نیروی انتظامی استان، نماینده ولی فقیه در سپاه فتح، معاون سیاسی و امنیتی استاندار و جمعی از مدیران و رزمندگان و پیشکسوتان دفاع مقدس برگزار شد.

 
 
 
فرمانده سپاه فتح در این مراسم گفت:  جنگ  تحمیلی 8 ساله تحت عنوان دفاع مقدس نامیده شد و این دفاع به معنای این است که به دنبال جنگ و  فتح دنیا نیستیم و  اگر رزمنده  و بسیجی در دفاع حضور پیدا کردند برای لبیک به ندای امام خویش بود.
 
 
 
سردار خرم‌دل به جمله ای از حضرت امام (ره) مبنی بر اینکه جنگ نعمت بود اشاره کرد و گفت: انقلاب اسلامی با دفاع مقدس بیمه شد و تجارب گرانبهایی به دست آوردیم  از طرفی دوست و دشمن ایران شناخته شد و دو ابر قدرت شرق و غرب در برابر ایران شکست خوردند.
 
 
 
وی در ادامه با اشاره به این که آمریکا در منطقه دچار سرافکندگی شده است و شاهد فروپاشی امپراطوری شوری سابق بودیم بیان کرد: صبر و مجاهدت های شهدا  و رزمندگان ثمر خواهد داد و نشانه اش این است که جمهوری اسلامی در اوج عزت و اقتدار است. 
 
 
 
سردار خرم دل با تاکید بر اینکه ناوگان دریایی کشور بیش از ۴۰ هزار کیلومتر دریا را طی می کنند و در کشوری دیگر حضور پیدا می کنند، گفت: نمونه اقتدار و عزت ایران سوخت رسانی کشتی های ایرانی به ونزوئلا و لبنان است.
 
 
فرمانده سپاه فتح استان نعمت ولایت و مردم را عزت بخش ایران دانست و بیان کرد: ولایت و حضور مردم کشتی ایران را در تلاطم ها نجات داده است.
 
 
وی به توطئه های آمریکا برای درگیر کردن ایران در جنگ های منطقه ای اشاره کرد و گفت: هوشمندی و زمان شناسی رهبر انقلاب سبب عزت  و اقتدار ایران شده است و با حضور مردم و ولایت آینده روشن نصب ایران خواهد شد و صدای شکسته شدن استخوان های استکبار شنیده خواهد شد. 
 
 
وی افزود: صبر و مجاهدت شهدا و رزمندگان سبب روشن شدن آینده ایران خواهد شد و  امروز  فاطمیون، حیدریون، حشدالشعبی، رزمندگان لبنان و جبهه مقاومت پایه اسلام را تشکیل می دهند و سبب عزت و ایران اسلامی خواهند بود.
 
 
نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد در این مراسم با گرامی داشت یاد و نام شهدا گفت: انقلاب ملت ایران در شرایطی متولد شد تا انقلاب اسلامی پیروز شود و ملت ایران و جهان اسلام را از تحقیر و ظلم به اسلام نجات دهد. اگر‌ حکومت طاغوت ادامه پیدا می کرد امروز اثری از اسلام در ایران نبود.
 
 
 
آیت الله حسینی به برخی پیش بینی ها در خصوص استقرار بهایی ها بعد از حکومت پهلوی اشاره کرد و بهاییت را یک فرقه ضاله عنوان کرد و گفت: در دوره ای که دولت مصدق شکل گرفت بیان می شد این دولت کمونیستی بوده و بهاییان بر این کشور حکومت خواهند کرد. 
 
 
امام جمعه یاسوج با بیان اینکه حکومت پهلوی دست نشانده غرب و سرسپرده آنها بود، افزود: بالاترین ذلتی که به مردم ایران تحمیل شد حدود ۴۰ هزار مستشار آمریکایی در ایران بودند که از ایران حق  امتیاز می خواستند،  این موضوع تحمیل نوعی خفت و خواری از ناحیه استکبار بر ملت ایران است.
 
 
 
آیت الله حسینی شأن و ارزش انسان های مسلمان را مورد تاکید قرار داد و گفت: انقلاب اسلامی به تسلط دنیای کفر و استکبار جهانی بر ملت ایران پایان داد و امروز تمام ملت های آزاده به ایران اسلامی افتخار می کنند.
 
 
 
وی افزود: در شرایطی که انقلاب اسلامی نوپا بود، ترورها و جنگ بر ایران تحمیل شد اما حضور ملت ایران و وجود مقدس امام (ره) کشور را در جنگ پیروز کرد و امروز ملت به حیات خود ادامه می دهد و دشمنان این ملت در خاک دفن شدند.
 
 
 
امام جمعه شهر یاسوج در ادامه گفت: وقتی ایران به طور رسمی  تهدید به هدف قرار دادن پایگاه نظامی آمریکا کرد این موضوع  به معنای شکست هیبت و هیمنه این کشور است؛ امروز به صورت مکرر پیروزی نصیب ملت ایران می شود و این پیروزی ها به برکت مجاهدت رزمندگان و پیشکسوتان دفاع مقدس است.
 
 
 
آیت الله حسینی افزود: اگر رزمندگان در جنگ بدر و احد حماسه ای به اندازه شبه جزیره عرب آفریدند، رزمندگان ایران اسلامی حماسه ای به بزرگی کره خاکی رقم زدند.
 
 
 
نماینده ولی فقیه در استان در پایان بیان کرد: بر همه ما واجب است در ایام دفاع مقدس یاد و نام رزمندگان و شهدای دفاع مقدس را گرامی بداریم  در این رابطه عده ای به دنبال به فراموش سپردن ارزش های دفاع مقدس و انحراف از آنها هستند هر چند ملت قهرمان ایران اجازه این حرکت را نخواهند داد.
 
 
 
معاون سیاسی و امنیتی استاندار نیز در این مراسم با گرامی داشت یاد و نام شهدا گفت: در حکومت صفوی خدماتی بزرگ به شیعه شد و در ۱۲۰ سال اخیر موضوع نهضت تنباکو با نقش روحانیت بسیار برجسته بود، اما جامع ترین و مسلط ترین نقش را امام (ره) داشت در این راستا علامه امینی بیان کرده است امام خمینی (ره) ذخیره شیعیان برای آینده است.
 
 
 
احد جمالی در ادامه گفت: از ابتدای پیروزی انقلاب توطئه ها به سرکردگی شیطان بزرگ یعنی آمریکا شروع شد از همان ابتدا بیش از ۱۷ هزار شهید توسط منافقین کور دل و دشمنان اسلام تقدیم انقلاب شد، در ادامه جنگ تحمیلی در سال ۵۹ بر علیه کشور شروع شد و اگر حرکت پیامبر در صدر اسلام سبب تداوم راه امام شد در عصر ما حرکت رزمندگان اسلام در دفاع مقدس سبب عزت اسلام شد.
 
 
 
 
 
وی بیان کرد: انقلاب اسلامی دوران بالندگی و فرهیختگی دارد و  نقشه راه را  برای جهان اسلام ترسیم کرد.
 
 
معاون سیاسی استاندار با بیان اینکه امروز استکبار جهانی  متحدان خود را بر علیه انقلاب بسیج کرده است، گفت: امروز شخصیت های مانند رزمندگان و پیشکسوتان دفاع مقدس خنثی کننده توطئه های استکبار و آمریکا خواهد بود.
 
 
انتهای پیام/
 
 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.