گروه: اخبار استان خبر: 191441 / تاریخ انتشار : 1400/6/31 ساعت : 14:48
# الگوی_دفاع_مقدس:

از پشتیبانی جبهه های جنگ تا پشتیبانی مردمی در دوران کرونایی+تصاویر

دفاع مقدس جلوی از بی بدیل از مشارکت آحاد مختلف مردم در پشتیبانی از رزمندگان اسلام بود که امروز و در بحران کرونا با الگو گیری ازآن مجاهدت ها و رشادت ها بار دیگر حماسه مردمی را به نمایش گذاشتند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،تدارکات رزمندگان اسلام از اولین نقطه در روستاها، تا آخرین سنگر در خط مقدم جبهه ها مرهون ایثار و تلاش شهدا و رزمندگان گمنام آماده پشتیبانی بود . وقتی اسناد جنگ را مطالعه می کنیم ، بیشتر به این نتیجه می رسیم که چقدر عناصر تدارک جبهه در طول ایام پس از جنگ ، مظلوم واقع شدند و در لابه لای روزمرگی های زندگی ما به ورطه فراموشی سپرده شدند .

قدر مسلم وقتی بشنوید که برای اعزام و تجهیز و جنگیدن هر رزمنده ، حداقل چندین نفر از عوامل تدارک ( اعم از پوشاک ، تغذیه ، مهمات و جنگ افزار و سایر نیازمندی ها )دست اندرکار بوده اند ، بیشتر به اهمیت واحد آماد و پشتیبانی پی خواهید برد .

دوران دفاع مقدس سرشار است از حماسه ها و رشادت های خانواده های که برای پشتیبانی از رزمندگان در دفاع مقدس از گاو و گوسفند گرفته تا پخت نان، تامین کمپوت و لباس های گرم خود را تحویل پایگاه های جمع آوری کمک های مردمی در ستادهای پشتیبانی جبهه ها تقدیم می کردند تا بخشی از نیاز رزمندگان را تامین کنند.

زنان در کنار مردان در پخت نان خشک، دوخت البسه های نظامی و گرم برای روزهای سرد زمستانی و تامین حبوبات و تنقلات و بسته بندی و ارسال برای رزمندگان در دفاع مقدس در تاریخ پر افتخار دفاع مقدس ماندگار مانده است.

بدون شک اگر همین مشارکت اقشار مردم در تامین نیازمندی های رزمندگان اسلامی نبود رزمندگان و حتی ستاد پشتیبانی جنگ در روزهای حساس با مشکلات زیادی مواجه می شدند.

‏امام خمینی(ره) نیز در خصوص ضرورت حمایت و پشتیبانی از رزمندگان در دفاع مقدس فرومدند: بر ملت عزیز رزمنده است که از قوای مسلح پشتیبانی کنند و در‏‎ ‎‏همکاری و کمک به آنان از پای ننشینند و آنان را در این فداکاری و‏‎ ‎‏عبادت ارزشمند روحیه دهند، که فتح و ظفر ان شاءالله تعالی نزدیک‏‎ ‎‏است. شرف و عزت از آن شما و ننگ و خذلان از آن دشمنان اسلام‏‎ ‎‏است.

 

صرف نظر از ارزش مادی کمک های مردمی که درخور توجه است، حضور معنوی آحاد مختلف مردم در امر کمک رسانی به جبهه ها شگفت آور بود که باعث خلق صحنه های بی نظیری از آحاد مختلف مردم بوده است.

 

اما در دوسال گذشته و با شیوع بیماری منحوس کرونا شاهد تکرار صحنه دیگری از الگوی از گنجینه دفاع مقدس هستیم که همه خود را در برابر این بیماری موظف و مسول می دانستند و باتوجه به تاکید مقام معظم رهبری در خصوص مواسات و همدلی بار دیگر همه به صحنه امدند.

 
 

حضور پر شور و نشاط آحاد مختلف مردم در تامین نیازمندی های همنوعان به خصوص حضور در رزمایش بزرگ مواسات و همدلی در ضد عفونی کردن خیابان ها، کوچه هاف اماکن و منازل شهروندان با همکاری ادارات و نهادها و تامین بسته های معیشتی برای نیازمندان و محرومان از دیگر جلوه های بود که بحق برگزفته از دفاع مقدس بوده است.

-

حضور داوطلبانه مردم در ستاد های پشتیبانی در تامین نیاز اقشار محروم، حضور در مراسمات تشیع و تدفین بیماران کرونایی(غسل، کفن و دفن)، تامین نیازهای بیمارستانی و حضو رداوطلبانه در بیمارستان ها و تامین آب میوه برای بیماران کرونایی  از جمله اقداماتی بود که در پشتیبانی از جنگ بیوترویسیمی که هست شکل گرفت.

انتهای پیام

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.