گروه: اخبار استان خبر: 191475 / تاریخ انتشار : 1400/7/2 ساعت : 11:47

گلایه اهالی روستای "مورزرد زیلایی" از تعطیلی پروژه ارتباطی این روستا/نصیری راد: اجازه نمی دهم مورزرد زیلایی به گذشته برگردد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گفت: دغدغه مرد مورزرد زیلایی را می دانم به عنوان مسئول پیگیر خواسته به حق مردم زیلایی هستم، اجازه نمی دهم پروژه مورزرد زیلایی مثل گذشته شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، مورزرد زیلایی یکی از مناطق محروم استان کهگیلویه و بویراحمد است که هرساله با کوچک ترین بارش باران دچار مشکلات زیادی می شوند، نبود راه ارتباطی مناسب در این منطقه از جمله مورادی است که باعث گلایه های زیادی توسط اهالی روستا شده است.

پروژه ارتباطی این روستا چند سالی هست که شروع شده اما گویا اخیرا این پروژه متوقف شده است، در همین خصوص نصیری راد مدیرکل راه و شهرسازی استان توضیحاتی دادند که می خوانید.

 نصیری راد در خصوص پروژه راه سازی مورزرد زیلایی گفت: این پروزه تا قبل از سال 99 با راه و شهرسازی بوده و پیمانکار آن را نیز این اداره کل مشخص کرده بود که پس از مدتی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان جهت جلوگیری از رکود در این بخش، پروژه را انتقال دادیم.

 مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تصریح کرد: پیمانکار پروژه نیز قول داده بود که عملیات اجرایی را در سریع ترین زمان ممکن شروع کند به همین دلیل ما نیز موافقت کردیم ، متاسفانه از زمان انتقال پروژه به راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بنا به دلایلی هم پیمانکار اصلی و هم پیمانکار دست دوم در شروع پروژه تاخیرات شدیدی داشتند که ما نهایتا طبق شرایط عمومی پیمان  تذکراتی را در سه مرحله به شرکت مورد نظر دادیم.
 
وی ادامه داد: بعد از سه مرحله تذکر موضوع را به کمیته پیمان ارجاع دادیم و در آن کمیته تصمیم بر این شد که پیمانکار خلع ید شود و بعد به شورای فنی استان منتقل کردیم، در این شورا نیز تصمیم بر این شد که خلع ید صورت بگیرد اما گفتند که فرصت دیگری به پیمانکار داده شود و برنامه زمان بندی نیز دادند که متاسفانه باوجود پیگیری هایی که داشتیم پیمانکار به تعهداتش عمل نکرد در کیفیت کار نیز دقت لازم را نداشتند.
---
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان افزود: در شهریور ماه به شورای فنی مجددا ارجاع داده شد و نهایتا همه به اتفاق نظر بر خلع ید داشتند من نیز موافقت کردم اما پیمانکار نیز مجددا فرصت خواست ولی ما گفتیم شروط بر تعهد محضری باشد و اینکه برنامه زمان بندی مشخص کنیم اما قبول نکرد و اینکه اصلا قادر به ادامه کار نبود.
 
نصیری راد بیان کرد: نهایتا اعمال ماده 46 را به پیمانکار اعلام کردیم و طبق شرایط به وی فرصت  داده شد ظرف یک هفته  نسبت به ارسال صورت وضعیت خود اقدام کند که شنبه یک هفته پیمانکار تمام می شود و سعی می کنیم 6 کیلومتری اولی را برآورد و به مناقصه بگذاریم در ادامه نیز کارهای فاز بعدی را انجام می دهیم.
 
وی تصریح کرد: گاها می بینیم که پیمانکار دست دوم نظراتی دارد که می توانم کار را انجام دهم اما نه ،ما کار را به مناقصه می گذاریم در صورتی به کسی داده می شود که ارزیابی انجام دهم، اجازه نمی دهم پروژه مورزرد زیلایی مثل گذشته شود.
 
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گفت: اگر به مناقصه گذاشته شود حتما باید دو مرحله ای باشد و ارزیابی کیفیت انجام شود من نیز از این منطقه بیگانه نیستم و بزرگ شده این روستا هستم ، دغدغه مرد مورزرد زیلایی را می دانم به عنوان مسئول پیگیر خواسته به حق مردم زیلایی هستم و سعی می کنم در سریع ترین زمان ممکن تعیین تکلیف شود.
 
خبرنگار: زهرا داودیان مفرد
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.