گروه: اخبار استان خبر: 191489 / تاریخ انتشار : 1400/7/2 ساعت : 10:40
در کارگاه پیشگیری از آسیب های اجتماعی دهدشت مطرح شد؛

انکار اعتیاد فرزندان توسط والدین یک اشتباه بزرگ است

کارشناس و مشاور خانواده در کارگاه پیشگیری از آسیب های اجتماعی دهدشت گفت: در برخی موارد انکار والدین به استفاده فرزند خود از مواد مخدر به یک مسئله آسیب زا تبدیل شده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس محمدرضا مسلمی کارشناس و مشاوره خانواده در کارگاه پیشگیری از آسیب های اجتماعی با بیان اینکه نوجوانان و جوانان در دام خطر اعتیاد به مواد مخدر، فضای مجازی  و اینترنت هستند، گفت: اعتیاد به مواد مخدر زندگی، خانواده و جامعه را به نابودی می کشاند.

وی افزود: والدین در بحث مواد مخدر و حتی استفاده از گوشی با جدیت از فرزندان خود مراقبت کنند.

این مشاور خانواده تصریح کرد: در برخی موارد انکار والدین به استفاده فرزند خود از مواد مخدر به یک مسئله آسیب زا تبدیل شده است.

مسلمی ادامه داد: متاسفانه برخی مواقع وقتی به خانواده ای گفته می شود فرزند شما در دام اعتیاد گرفتار آمده است، یا انکار می کنند و یا فکر میکنند تذکردهنده بدخواه خانواده اوست.

وی گفت: اگر خانواده مواردی که به آنها گوش زد می‌شود را جدی بگیرند و سریعا شخص مصرف کننده را شناسایی و واکنش های مناسبی به این مورد انجام شود، فرد از خطر اعتیاد رهایی پیدا می کند.

این مدرس دانشگاه افزود: انکار اعتیاد فرزندان توسط والدین یک اشتباه بزرگ است،چرا که بحث اعتیاد روح و روان و جسم را تحت تاثیر قرار می دهد و زندگی فرد را تباه می‌کند.

مسلمی در بخش دیگر سخنان خود به وابستگی و استفاده بیش از حد از گوشی ها و اینترنت نیز اشاره و بیان کرد : این امر یک مسئله خطرساز بوده که اگر مدیریت صحیح نشود، اعتیاد به آن انسان را به بی راهه می کشاند.

وی بیان کرد: اعتیاد به اینترنت و استفاده منفی از گوشی های تلفن همراه یک خطر بسیار مهلک است.

این مشاره به گلایه پدر و مادرها در رابطه با اینکه بچه هایشان مدام سرشان در تلویزیون و گوشی است، گفت: والدین باید اول یک نیم نگاهی به خودشان بیاندازند شاید این خط و ربط خودشان هم هست و برای تغییر یک عادت اول باید از خود شروع کنند و بعد از بچه ها توقع رفتار مثبت داشت.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.