گروه: اخبار استان خبر: 191504 / تاریخ انتشار : 1400/7/2 ساعت : 12:04

آخرین وضعیت مدارس شهرستان دنا همزمان با بازگشایی مدارس

فرماندار دنا از بهسازی مدارس زلزله زده سی‌سخت و آماده شدن برای حضور دانش‌آموزان خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس پناهی فرماندار دنا در خصوص وضعیت مدارس شهرستان دنا به توجه به فرارسیدن اول مهرماه گفت: ۸ مدرسه با فضای آموزشی و خوابگاهی تخریبی در شهرستان دنا وجود دارد که ۴ مدرسه نیاز به مقاوم سازی دارد.

وی افزود: مدارس احداثی نیز یک سال فرصت ساخت دارند که تا مهر ماه آینده با توجه به اعتبارات به بهره‌برداری می‌رسند.

پناهی گفت: تمام فضاهای آموزشی که از زمین‌لرزه ۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۹ آسیب دیدند، بازسازی شده و با تلاش و کوشش اداره کل نوسازی مدارس استان کهگیلویه و بویراحمد، استان‌های معین خوزستان، آذربایجان‌شرقی، فارس و تمامی ارکان حاضر در شهرستان دنا، این مدارس آماده حضور دانش‌آموزان ‌شدند.

فرماندار دنا با بیان اینکه برای آغاز سال تحصیلی جدید تلاش شده تا مدارس مستحکم و بهسازی شده و آماده حضور دانش‌آموزان باشند، تصریح کرد: تمامی ۲۶ مدارسی که از زلزله آسیب جزئی دیدند و نیاز به تعمیرات جزئی و اساسی داشتند، کار تعمیرات آنها به پایان رسید و از اول مهرماه در اختیار دانش‌آموزان خواهند بود.

پناهی افزود: ۴ مدرسه‌ نیازمند مقاوم‌سازی بودند که تا آغاز سال تحصیلی جدید این فضاهای آموزشی هم آماده  خواهند شد، با این وجود رئیس آموزش و پرورش شهرستان دنا قول داده است که با دو شیفت کردن مدارس مشکلی برای کمبود فضای آموزشی به وجود نیاید.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.