گروه: اخبار استان خبر: 191838 / تاریخ انتشار : 1400/7/8 ساعت : 19:00
درگفت و گو با صبح زاگرس مطرح شد:

ضرورت نقش آفرینی نخبگان علمی استان درتصدی مناصب ملی

رئیس دانشگاه پیام نور شهرستان لنده گفت: آنچه در سفر رئیس جمهور به استان مد نظر است استفاده از ظرفیت و توان نخبگان علمی و چهره های دانشگاهی در تصدی مناسب ملی برای اداره امورات کشور است.

حمید دهقان در گفت وگو با خبرنگار پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، با اشاره به سفر رئیس جمهور و هیئت دولت به استان با اشاره به ظرفیت های علمی استان گفت: کهگیلویه وبویراحمد از دیرباز یکی از استان های محرومی است که دارای استعداهای های بالفعل و بالقوه فراوانی به خصوص در حوزه تربیت نیروی انسانی و نخبگانی در کشور دارد.

 

وی افزود: توجه به زیرساخت های علمی در اوج محرومیت ها باعث شد تا این نبخگان این استان به محرومیت ها توجهی نداشته باشند و مسیر تعالی علم و اندیشه را با خردگرایی و آموزش و تربیت نیروهای جوان و متفکر متمرکز شوند.

 

رئیس دانشگاه پیام نور لنده تصریح کرد: بدون شک نیروی انسانی نخبه می تواند سهم بسزای در تحقق عدالت اجتماعی، پیشرفت و توسعه فراگیر با بهره مندی از علوم روز و تکنولوژی های روز را به همراه داشته باشد.

 

وی در ادامه تاکیدکرد: استان کهگیلویه وبویراحمد مهد دلیرمردانی است که در طی دو دهه گذشته در حوزه علم به محلی برای پرورش نخبگان و اساتیدی تبدیل شده است که امروزه در سطوح ملی و جهانی حرف برای گفتن دارند و هر کدام یک چهره ملی است که یک نمونه آن دکتر ملک حسینی پدر پیوندکبد ایران است.

 

این استاددانشگاه و کتری حسابداری گفت: وجوده چهرهای شاخص در حوزه علمی می توانند نقش مهمی در یاری رساندن دولت در مسیر پیشرفت و عدالت و توسعه باشد.

 

رئیس دانشگاه پیام نور شهرستان لنده گفت: آنچه در سفر رئیس جمهور به استان مد نظر است استفاده از ظرفیت و توان نخبگان علمی و چهره های دانشگاهی در مناسب ملی برای اداره امورات کشور است.

 

وی خاطر نشان کرد: امیدواریم سفر آیت الله رئیسی به استان محروم کهگیلویه وبویراحمد باب تازه ای در استفاده حداکثری از نخبگان و چهره های شاخص دانشگاهی در مناصب کلیدی ملی باشد چرا که جوانان این استان در پاکدستی و روحیه انقلابی و جهادی در کشور سرآمدهستند.

انتهای پیام

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.