گروه: اخبار استان خبر: 191883 / تاریخ انتشار : 1400/7/9 ساعت : 13:33

بازدید رئیس جمهور از منطقه عشایری گرگو در بویراحمد/رئیسی پای درد دل عشایر نشست/ مشکلات عشایر به سرعت حل شود + تصاویر

رئیس جمهور کشور و برخی از مسئولان ملی و استانی از منطقه عشایری گرگو در بویراحمد بازدید کرد.

---
---
---
---
---

---به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس دقایقی پیش آیت الله سید ابراهیم رئیسی با حضور در منطقه گرگو شهرستان بویراحمد با برخی از عشایر این شهرستان دیدار و گفتگو کرد .

 

رئیس جمهور در پنجمین سفر استانی خود که به سفرهای صبح جمعه بین مردم در کشور شهرت دارد پای درد و دل عشایر کهگیلویه و بویراحمد نشست.

 

آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی روز جمعه در بدو ورود به منطقه استقرار عشایر، مانع از اقدام یکی از خانواده‌های عشایر برای سر بریدن گوسفند قربانی شد و با قدردانی از ابراز محبت آنان  با حضور در چادر این خانواده پای سخنان شان نشست و با گرمی با آنان گفتگو کرد.


دکتر رئیسی همچنین در چادر دیگری در جمع معتمدین و بزرگان عشایر بویراحمدی حضور یافت و درباره مشکلات و درخواست‌های آنان و راهکارهای حل و فصل مشکلات مطرح شده با بزرگان عشایر به گفتگو پرداخت.


رئیس جمهور در جمع عشایر بویر احمدی با بیان اینکه عشایر همواره در عرصه‌های دفاع و حمایت از انقلاب، نظام اسلامی و آرمان‌ها و ارزش‌ها خوش درخشیده‌اند، گفت: عشایر همواره با جان، مال و هستی خود از انقلاب اسلامی حمایت کرده‌اند و امروز نیز حرکت عظیم اقتصادی آنان نقش موثری در تحقق رونق اقتصادی کشور دارد.


دکتر رئیسی افزود: عشایر کشور اعم از پیر و جوان و زن و مرد در حرکت عظیم اقتصادی و تولیدی فعال و نقش‌آفرین هستند و می‌توان آنها را الگویی از هم‌افزایی در تولید نام برد.


رئیس جمهور با اشاره به درخواست‌های مطرح شده از سوی معتمدین و سران عشایر در این دیدار، گفت: به طور جدی پیگیر حل مشکلات شما در زمینه کم آبی هستیم و از سوی دیگر تلاش خواهیم کرد نقش واسطه‌ها و دلالان در فروش صنایع دستی و محصولات غذایی عشایر حذف شود تا سود اصلی زحمات و تلاش‌های زنان و مردان کوچ‌نشین نصیب خودشان شود.


آیت‌الله رئیسی به استاندار کهگیلویه و بویراحمد دستور داد در کوتاه‌ترین زمان ممکن و در روزهای آینده جلسات و نشست‌هایی با عشایر برگزار کند تا مشکلات آنان را در حضور خودشان مورد بررسی قرار داده و آن دسته از مشکلات که در خود استان قابل حل و فصل هستند، به سرعت حل شده و مشکلاتی که نیاز به تصمیم‌گیری دولت دارد نیز به هیات دولت ارائه شوند.

 

شهرستان بویراحمد به عنوان بزرگ ترین شهرستان کهگیلویه وبویراحمد یکی از  مناطق زیبا با پوشش گیاهی فراوان است که منطقه عشایری گُرگو در  جاده یاسوج به شیراز در فاصله 40 کیلومتری شهر یاسوج مرکز استان یکی از این جاذبه های زیبای در این شهرستان بوده که همه ساله گردشگران زیادی را به خود جلب می کند.

 

این منطقه با داران بودن پوشش گیاهی غنی و دارا بودن چشمه های فراوان یکی از زیباترین مناطق از نظر پوشش گیاهی در شهرستان بویراحمد بوده که یکی از محل های کوچ عشایر نیز به حساب می آِید.

 


 


 

 
 
 
 
 
 
 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.