گروه: اخبار استان خبر: 191962 / تاریخ انتشار : 1400/7/10 ساعت : 20:35
رئیس جهادکشاورزی شهرستان دنا در گفتگو باصبح زاگرس؛

ضرورت ایجاد شرکت های تعاونی برای صنایع تبدیلی/منتظر ابلاغ مصوبات هیئت دولت هستیم

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان دنا گفت: لازمه ایجاد زیرساخت صنایع تبدیلی و سردخانه تشکیل تعاونی و اتحادیه توسط باغداران است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، نبود سردخانه و صنایع تبدیلی در شهرستان دنا مشکلات زیادی را برای باغداران شهر سی سخت به وجود آورده است به گونه ای که باغداران سالانه ضررهای فراوانی از نبود زیرساخت های لازم جهت انبار میوه های خود متحمل می شوند.

باغداران سی سخت سالانه سیب خود را با زحمت به سردخانه های استان های مجاور ارسال کرده که هزینه های فراوانی را به همراه دارد.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان دنا در گفتگو با صبح زاگرس بیان کرد : لازمه ایجاد زیرساخت صنایع تبدیلی و سردخانه تشکیل تعاونی و اتحادیه توسط باغداران است. 

آراسته افزود: باغداران و کشاورزان می بایست تعاونی های خود را تشکیل داده و ثبت کنند تا بتوان از آن طریق پیگیر ایجاد سردخانه و صنایع تبدیلی در شهرستان شد.

وی گفت: نبود سردخانه مشکلاتی را برای کشاورزان به همراه داشته که در سفر هیئت دولت مصوبات خوبی جهت خرید سیب و ارائه تسهیلات به باغداران صورت گرفته است که منتظر ابلاغ آن هستیم.

رئیس جهاد کشاورزی دنا همچنین افزود: تعاونی زنبورداران دنا تشکیل شده و در مراحل آخر ایجاد آن است، همچنین در چندین جلسه به باغداران اعلام شده که تعاونی های خود را تشکیل داده تا در مراحل نرخ گذاری، برداشت و دپوی محصولات به مشکل برخورد نکنند.

وی همچنین گفت: نهایت همکاری را با باغداران در خصوص تشکیل تعاونی و ارائه تسهیلات داریم که به محض تشکیل این تعاونی ها خدمات سازمان جهاد کشاورزی برخوردار شوند.

گفتنی است در شهرستان دنا بالغ بر ۲۰۰ هزار تن انواع محصولات باغی تابستانه و پاییزه برداشت می شود.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.