گروه: اخبار استان خبر: 192003 / تاریخ انتشار : 1400/7/11 ساعت : 22:05

قانون امهال وام زلزله زدگان "سی سخت" در پیچ و خم اجرا!

موضوعی که نارضایتی اهالی زلزله زده سی سخت را به دنبال داشته و باعث ایجاد گلایه هایی هم شده عدم اجرای قانون امهال وام ها در این منطقه است که با وجود پیگیری های متعدد مسئولان و مردم هنوز محقق نشده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس قریب به 8 ماه از زلزله شهر سی سخت می گذرد، مردم و مسئولان دولتی و غیردولتی، سپاه و بسیج همه برای ساختن مجدد شهر سی سخت پای کار آمدند و تا کنون کارهای زیادی در این شهر آسیب دیده انجام شده است.

بسته های مختلف معیشتی و غذایی از سراسر کشور توسط گروه ها و ادارات مختلف به این شهر منتقل شدند، مردم ایران در کنار مردم زلزله زده سی سخت بودند و هنوز هم گروه های جهادی در این شهر در حال فعالیت هستند.

اما موضوع مهمی که نارضایتی اهالی زلزله زده سی سخت را به دنبال داشته و باعث ایجاد گلایه هایی شده است عدم اجرای قانون امهال وام ها در این منطقه است که با وجود پیگیری های متعدد مسئولان و مردم هنوز محقق نشده است.

 در بند ۶ قانون تسریع در بازسازی مناطق آسیب دیده در اثر حوادث غیر مترقبه و امهال تسهیلات اعطایی به مشمولین اینگونه امده است: بازپرداخت کلیه تسهیلات اعطایی از وقوع حادثه به افراد آسیب دیده (اعم از تولیدی و غیرتولیدی، در شهرها و روستاها) به مدت دو سال از تاریخ وقوع حادثه استمهال و سود متعلقه برای مدت مذکور توسط دولت تأمین می شود.این موضوع در سال 92 در مجلس تصویب و به تایید شورای نگهبان نیز رسیده است.

این قانون در زلزله کرمانشاه نیز برای رضایت مردم این استان اجرایی و برای بار دوم نیز تمدید شد.

شدت زلزله سی سخت و خسارت هایی که ایجاد کرده است به گونه ای بوده که می توان گفت این قانون نیز باید در این شهر اجرایی شود.

یکی از اهالی شهر سی سخت در تماس با خبرنگار این پایگاه خبری ضمن گلایه از عدم اجرایی شدن این مصوبه گفت: انتظار داریم مسئولان استانی موضوع را به صورت جدی پیگیری و حل کنند، اکنون مردم سی سخت گلایه های زیادی دارند یک طرف باید به فکر زمستان و تکمیل کردن خانه هایشان باشند و از طرف دیگر باید هرروز پاسخگوی بانک ها باشند.

این فرد ادامه داد: سرما و یخبندانی که در زمستان در این شهر وجود دارد غیر قابل وصف است، مردم باید تلاش کنند خانه های خود را سریع تر بازسی کنند که در این سرما در کانکس و چادر نمانند.

اکنون یکی از مهمترین مطالبات مردم سی سخت از این مسئولان اجرایی شدن این قانون است، آیت الله رئیسی نیز در سفر چند روز گذشته خود به استان در خصوص این قانون گفت: گفت: مردم نباید نگران باشند در مورد استمهال وام های آنها مشکلاتی هست که باید این مشکلات برطرف شود.

رئیس‌جمهور گفت: یک حادثه طبیعی رخ داده که مردم تقصیری در آن نداشتند پس باید به آنها کمک شود و در بازپرداخت وام ها و استمهال آنها مشکلی برای مردم به وجود نیاید.

با توجه به اینکه رئیس جمهور نیز موضوع را می دانند بنابراین مردم سی سخت نیز امیدوار هستند هر چه سریعتر این مشکل بر طرف شود.

انتهای پیام/

 

 

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.