گروه: اخبار استان خبر: 192014 / تاریخ انتشار : 1400/7/11 ساعت : 15:46
آیت اله ارمغانی فرد خبر داد:

تامین اعتبار 10 مگا پروژه در کهگیلویه و بویراحمد با موافقت وزیر کار

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: وزیر کار با حمایت جدی از فعالان اقتصادی و تامین مالی و اعتباری مبتنی بر قرارداد 10مگاپروژه به منظور توسعه و رونق تولید در استان، موافقت کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس آیت اله ارمغانی فرد در تشریح دستاوردهای سفر وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی به استان کهگیلویه و و بویراحمد اظهار داشت: خوشبختانه، حضور وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در شهرستان‌های استان، باعث شناخت جامع و کاملی از مشکلات و معضلات حوزه‌های مختلف به ویژه اشتغال، کسب و کار، موانع سرمایه گذاری،ظرفیت های موجود در شهرستان‌ها شد.


وی افزود: دیدار با برخی فعالان اقتصادی به منظور بررسی ظرفیت های توسعه ای، گفت وگو و تعامل با اساتید دانشگاهی و شنیدن درخواست‌های جوانان جویای شغل در مناطق مختلف نیز از دیگر مزایای این سفر بود.


سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: نبود مهارت‌های متناسب با بازار کار و کافی نبودن آموزش‌های کاربردی، مشکل اساسی اشتغال استان است که مقرر شد با مشارکت مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای و آموزش عالی، ظرفیت های استان در بخش های مختلف مورد بازبینی قرار گرفته و نیازسنجی آموزشی متناسب با نیازهای بازارکار شکل گیرد .


به گفته وی، مقرر شد آموزش‌های مهارتی برای جوانان به ویژه فارغ التحصیلان دانشگاهی در نظر گرفته شود.


ارمغانی فرد تصریح کرد: به روزرسانی و رفع مشکلات سامانه جامع روابط کار، پیگیری جدی برای حذف بروکراسی اداری و ضوابط دست و پاگیر به منظور  تسهیل در دریافت مجوز های کسب و کار از دیگر دستاوردهای سفر استانی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بود.


وی افزود:  همچنین با ایجاد مرکز گلخانه آموزشی ملی در رسته گیاهان دارویی در استان با همکاری وزارت جهاد کشاورزی  موافقت شد.


سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: تاسیس و راه اندازی مرکز آموزش فنی و حرفه ای در شهرستان مارگون و پرداخت تسهیلات کم بهره تا سقف 10میلیون تومان به متقاضیان برای راه اندازی کسب وکارهای خرد در سفر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصویب شد.


وی ادامه داد: یکی از درخواست های مردم در تسهیلات روستایی رفع محدودیت پرداخت تسهیلات به طرح‌های دامداری در آیین نامه اجرایی قانون اشتغال روستایی بود که دکتر عبدالملکی با رفع این محدودیت نیز موافقت کرد.

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.