گروه: اخبار استان خبر: 192020 / تاریخ انتشار : 1400/7/15 ساعت : 18:55

دستگاه قضای استان به ترک فعل مسئولان دولت تدبیر و امید ورود کند/آیا برخی مدیران با ندیده گرفتن مسئولیت های قانونی به بیت المال خدشه وارد کرده اند؟

دستگاه قضای کهگیلویه وبویراحمد می تواند با بررسی عملکرد و همچنین کارنامه مدیران در چند سال گذشته در صورت بروز تخلفاتی که منجر به از بین رفتن فرصت خدمت و تضییع حقوق بیت المال شده است، ورود کند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، مناصب دولتی فرصتی برای خدمت و همچنین رفع مشکلات مردم است در این راستا افراد و مسئولان می بایست زمان را غنیمت شمرده و در جهت حل مشکلات مردمی گام بردارند.

در مواردی دیده می شود مدیران و مسئولان در جایگاه های مختلف آن گونه که لازم است اقدام به خدمت و همچنین تلاشی برای رفع مشکلات و رشد و توسعه در حوزه کاری خود نداشته اند و فرصت ها اتلاف، هزینه ها سیر افزایشی و نهایتا در یک بازه زمانی چند ساله تحولی در رشد و توسعه در بخش های مختلف به واسطه حضور مدیران بدون دغدغه مشاهده نشده است.

 عدم مسئولیت پذیری و  اقدامات لازم و همچنین نداشتن دغدغه در قبال مسئولیت ها توسط مدیران و مسئولان اجرایی می تواند سبب ایجاد هزینه به بیت المال، بدبینی مردم به انقلاب و از بین رفتن فرصت ها و نادیده گرفتن فرصت کافی برای حضور افراد کارآمد در مناصب کلیدی می شود.

در این راستا قوه قضاییه به عنوان مسئول پیشگیری از جرایم در صورتی که شخصی با هر پست و مقامی مرتکب جرم شو د وظیفه برخورد  و رسیدگی  به جرم وی را دارد.

در مورادی دیده می شود عدم اجرای قانون با اجرای ناقض و غلط آن به مردم خسارت وارد می کند و قوه قضائیه باید با ورود به موقع خسارت وارده را جبران کند تا اعتماد مردم به حاکمیت حفظ شود.

در هشت سال گذشته دولت تدبیر و امید وزرا و  مدیران و مسئولان مختلف سکان اجرایی کشور را بر عهده داشتند در این راستا قوه قضاییه در راستای برخورد با مدیران متخلف و کسانی که سبب خدشه به بیت المال و اتلاف هزینه های کشور شدند گام های اثرگذاری که جنبه بازدارندگی و پیشگیری از جرم داشته، اقدام کرده است و این موضوع سبب اعتماد بیشتر افکار عمومی به دستگاه قضایی کشور شده است.

در کهگیلویه و بویراحمد قوه قضاییه گام های مختلفی برای اجرای عدالت، مبارزه با مفاسد داشته است که می توان به مبارزه با زمین خواری، حفظ انفال و منابع طبیعی، جلوگیری از دخل و تصرف در اراضی طبیعی، شناسایی  و مبارزه با مخلان امنیت اجتماعی، حضور در عرصه مختلف برای حفظ سلامت جامعه نظیر بازرسی ها از اصناف و سایر اقدامات اثر بخش را درکارنامه دستگاه قضا استان قابل مشاهده است.

در این رابطه به نظر می رسد با توجه به شرایط  هشت سال گذشته حاکم بر استان دستگاه قضا می تواند همانند دیگر اقدامات اثر گذار خود با رویکرد شناسایی تخلفات اداری و ترک فعل احتمالی برخی مدیران در حوزه مسئولیتی که سبب خدشه به بیت المال و نادیده گرفتن مسئولیت های مهم قانونی شده اند بار دیگر ورود کرده و ضمن اجرای قانون در صورت وجود هر گونه تخلف، افراد و اشخاص متخلف را طبق سیاست دستگاه قضا برای صیانت از حقوق عموم جامعه، به رسانه ها  و مردم معرفی کند.

گفتنی است در صورت هر گونه پرونده ترک فعل مسئولان دولتی دستگاه قضا می تواند با یک اقدام جهادی و شجاعانه با اولویت و به سرعت به آن پرونده ها رسیدگی و نتیجه نهایی را به مردم و رسانه ها اعلام کند.

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.