گروه: اخبار استان خبر: 192193 / تاریخ انتشار : 1400/7/14 ساعت : 22:16
به مناسبت روز دامپزشک صورت گرفت؛

شهرستان کهگیلویه یکی از قطب های اصلی دامپروری استان است+تصاویر

رئیس اداره دامپزشکی کهگیلویه گفت: این شهرستان یکی از قطب های اصلی دامپروری استان بوده که در آن بالغ بر ۷۵۰ هزار راس دام سبک و ۱۴ هزار دام سنگین وجود دارد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به مناسبت هفته دامپزشکی، فرماندار کهگیلویه با رئیس و کارکنان این اداره دیدار کرد.

 

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان کهگیلویه در این دیدار، عملکرد دامپزشکی شهرستان  را  تشریح و  گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون برای پیشگیری از بیماری‌های واگیر دامی بیش از ۶۰۰ هزار راس دام سبک علیه بیماری  واکسینه شدند.

 

علی اکبر حسینی افزود: بررسی و نظارت بر فرآورده های خام دامی سالم برای سفره های شهروندان یکی از برنامه هایی است که این اداره در دستور کار خود قرار داده است.

 

وی تصریح کرد: در کشتارگاه دهدشت بیش از ۶ هزار و ۷۰۰ دام سبک  و سنگین از ابتدای سال جاری کشتار شده است.

 

حسینی ادامه داد: از حجم کشتار انجام شده، بالغ بر سه هزار و ۹۰۰ کیلوگرم ضایعات کشتاری احصا، که توسط بازرسان بهداشتی، از چرخه مصرف خارج شده است‌.

 

وی با اشاره به کنترل بیماری های مشترک بین انسان و دام، عنوان کرد: از این بیماری می توانیم به بیماری‌های سل، تب مالت، انگلی و بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو اشاره نمود.

 

این مسئول بیان کرد:از ابتدای سال جاری تاکنون بالغ بر ۵۰ هزار راس دام سبک علیه بیماری بروسلوز توسط این اداره واکسینه شدند.

 

حسینی در پایان با بیان اینکه این خدمات به صورت مرتب و متناوب در طول سال ادامه خواهد داشت، گفت:شهرستان کهگیلویه یکی از قطب های اصلی دامپروری استان بوده که بالغ بر ۷۵۰ هزار راس دام سبک و ۱۴ هزار دام سنگین وجود دارد.

 

تصاویر تکمیلی :

---
---
---
---
---
---
---
---
---

 

---
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.