گروه: اخبار استان خبر: 192206 / تاریخ انتشار : 1400/7/15 ساعت : 10:14

پیگیری ویژه وزیر کار برای زلزله زدگان دنا به کجا رسید؟/فرماندار دنا: برآورد جدید هفته آینده ارسال میشود

در جریان سفر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به سی سخت و مناطق زلزله زده، استمهال وام های بانکی یکی از مطالبات مردمی بود که وزیر قول پیگیری داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس رئیس جمهور به همراه تعدادی از وزیران در نهمین روز از مهر ماه به کهگیلویه و بویراحمد و شهرستان های مختلف آن سفر کردند و پیگیر مشکلات و معضلات شهرها و روستاهای استان شدند.

 

یکی از شهرستان هایی که مورد توجه ویژه رئیس جمهور نیز قرار گرفت، دنا بود که به دلیل وقوع زمین لرزه سال گذشته مراحل بازسازی منازل آسیب دیده را می گذراند و آیت الله رئیسی که در زمان ریاست بر قوه قضائیه یک بار از این شهرستان بازدید کرده بود این بار در قامت رئیس جمهور به این شهرستان سفر کرد تا در جریان آخرین اقدامات صورت گرفته قرار گیرد.

 

در جریان این سفر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز از شهرستان دنا و مناطق زلزله زده بازدید کرد و پیگیری ویژه ای نیز در این زمینه انجام داد.

 

حجت عبدالملکی در نشست بررسی وضعیت مردم زلزله‌زده سی‌سخت که در فرمانداری شهرستان دنا برگزار شد پس از گزارش فرماندار  دنا و بیان مطالبات مردم از جمله استمهال تسهیلات قبل و بعد از زلزله،افزایش نقدینگی در حوزه ساخت و سازها، پرداخت بلاعوض‌های مربوط به تسهیلات زلزله، پرداخت خسارت‌های مربوط به تولیدی‌های خسارت دیده این شهرستان که بر اثر زلزله 29 بهمن 99 دچار خسارات شدیدی شدند با مشکلات مردم آشنا شد.

 

وی سپس در  همان جلسه شورای اداری طی یک تماس مستقیم با رئیس کل بانک مرکزی جهت استمهال تسهیلات زلزله زدگان خواستار همکاری لازم با زلزله زدگان شد که مقرر شد فرماندار دنا درخواستی کتبی به استاندار ارائه دهد تا استاندار با رئیس کل بانک مرکزی مکاتبه و دستورالعمل لازم را به بانک ها ابلاغ کند.

 

فرماندار دنا در گفتگو با صبح زاگرس در خصوص همین مساله گفت: بعد از سفر وزیر کار به شهرستان و پیگیری های صورت گرفته، جلسه ای با بانک های عامل شهرستان برگزار کردیم و از آنها خواستیم آمار کاملی از تسهیلاتی که در اختیار مردم قرار داده اند ارائه دهند.

 

پناهی ادامه داد: پس از دریافت کامل امار و اطلاعات، برآورد لازم انجام می شود و به استانداری ارسال می شود تا پیگیری های لازم بعدی انجام شود.

 

وی یادآور شد: پیش از این برآوردی از تسهیلات به منظور امهال آنها انجام شده بود اما مجددا این کار انجام شد و تا اوایل هفته آینده ارسال می شود.

 

پناهی در پایان گفت: برآورد صورت گرفته باید در هیئت دولت مصوب شود سپس بانک مرکزی به مدیران عامل بانک های استان ابلاغ کند و سپس به شهرستان برسد تا این امهال صورت بگیرد.

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.