گروه: اخبار استان خبر: 192212 / تاریخ انتشار : 1400/7/15 ساعت : 14:21
به مناسبت سالروز شهادت امام رضا (ع)صورت گرفت:

برپایی مراسم عزاداری و سوگواری شهادت ثامن الحجج(ع) در لنده+تصاویر

همزمان28صفر سالروز شهادت علی بن موسی الرضا(ع) مردم متدین شهرستان لنده با راه اندازی دسته عزا در سوگ امام رضا (ع)به عزاداری و سینه زنی پرداختند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ، همزمان28صفر سالروز شهادت علی بن موسی الرضا(ع) مردم متدین شهرستان لنده با راه اندازی دسته عزا و مداحی به سوگ امام رضا (ع) نشستند.

 

عزاداران مسیر خیابان های امام خمینی(ره) تا خیابان مصلی نماز جمعه را طی و پس از حضور در مصلی نماز جمعه به اقامه عزا پرداختند.

در این مراسم خطبه شهادت امام هشتم (ع) قرائت و ذاکران اهل بیت (ع) به مدیحه‌سرایی و ذکر مصیبت پرداختند.

کانون فرهنگی هنری مصباح مسجد صاحب الزمان(عج) نیزبا برپایی ایستگاه صلواتی از عزاداران امام رئوف علی بن موسی الرضا(ع) نیز پزیرایی کردند.

در این مراسم حجت الاسلام محمودی اصل به بررسی ابعاد شخصیتی امام رضا(ع) پرداخت و گفت: امام رضا (ع) مظهر رحمت الهی بودند، جلوه‌های عینی این رحمت در سیره رفتاری ایشان کاملاً مشهود بود.

وی افزود: امام هشتم به سبب داشتن خصوصیات اخلاقی شایسته محبوب دل‌های مردم اعم از شیعه و سنی شده بود همین محبوبیت تاجایی پیش رفت که مامون نقشه‌های خود را که در راستای تخریب شخصیت امام رضا (ع) طراحی کرده بود نقش بر آب دید و عاقبت با توجه به اوج‌گیری احساسات مذهبی به نفع امام رضا (ع) با دسیسه چینی، حضرت را مسموم و به شهادت رساند.

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

---
---
---
---
---
---
---
---
---
 
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.