گروه: اخبار استان خبر: 192230 / تاریخ انتشار : 1400/7/15 ساعت : 19:45

کرونا 2 خانواده کهگیلویه و بویراحمدی دیگر را عزادار کرد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار جانباختگان کرونایی استان به ۹۵۵ نفر خبر داد و گفت: متاسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته دو هم استانی بر اثر ابتلا به کرونا ویروس جان خود را از دست دادند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس،پرویز یزدان‌پناه افزود: هم اکنون ۲۴۵ بیمار در بیمارستانهای استان بستری هستند که ۱۰۶ نفر از این بیماران مبتلای قطعی و ۲۲ نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.
وی اظهار کرد: از مجموع مبتلایان به کرونا ویروس در کهگیلویه و بویراحمد ۷۳۴۷۵ نفر بهبود یافته گزارش شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تصریح کرد: از ۴۹۶ نمونه پی سی آر دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج حدود ۲۸ درصد موارد مثبت بودند که بیشترین موارد مثبت در شهرستان های بویراحمد، گچساران، کهگیلویه و چرام بود. همچنین از ۳۳۱ نمونه رپید تست ۱۸ درصد موارد مثبت و عمدتا در شهرستان های کهگیلویه، چرام، بهمئی و لنده هستند.
یزدان پناه عنوان کرد: درصد موارد مثبت در طی دو هفته گذشته بویراحمد، چرام، کهگیلویه و لنده به ترتیب ۳۴ ،۳۴، ٣٠ و ٢٩ درصد بوده است که نگران کننده است و در هفته های آتی می تواند موج جدید بیماری کرونا را در استان بوجود آورد.
وی بیان کرد: رعایت بیشتر پروتکل های بهداشتی و واکسیناسیون باید در استان در زمان کمتری به اتمام برسد تا شاهد موج جدیدی در استان نشویم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج ادامه داد: خوشبختانه در شهرستان های دنا، مارگون و باشت استقبال مردم و دانش آموزان از واکسیناسیون بی نظیر بوده است که احتمالا در طی روزهای آینده واکسیناسیون نوبت اول در این شهرستان ها به اتمام برسد و شاهد بازگشایی مدارس، کاهش موارد مثبت، موارد بستری و مرگ و میر در این شهرستان ها خواهیم بود.
انتهای پیام

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.