گروه: اخبار استان خبر: 192246 / تاریخ انتشار : 1400/7/16 ساعت : 14:04
مدیر کل امو عشایر استان در گفتگو با صبح زاگرس مطرح کرد:

ضرورت همکاری راهداری در بازگشایی جاده های عشایری

فضل اله آذر فر با اشاره به اینکه 80 درصد پنل های خورشیدی به عشایر کهگیلویه و بویراحمد تحویل شده است گفت: راهداری و حمل نقل جاده ای در بازگشایی جاده های عشایری می تواند کمک کار امور عشایر باشد.

آذر فر در گفتگو با  پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در خصوص آخرین برنامه ها و اقدامات جهت خدمت  رسانی به عشایر  گفت: 4  هزار کیلومتر جاده عشایری وجود دارد  که در همه شهرستان ها پیمانکار مشخص شده است تا جاده های عشایری بازگشایی شوند.

 

مدیر کل امور عشایر استان در ادامه با بیان اینکه راهداری و حمل نقل جاده ای در بازگشایی جاده های عشایری می تواند کمک کار امور عشایر باشد، گفت: مناطقی از عشایر که سوخت ندارند با همکاری شرکت پخش  فرآورده های نفتی در مناطق صعب العبور تعدادی تانکر چندین هزار لیتری جهت عملیات سوخت رسانی  اقدام می کنند.

 

وی به اقدامات  در دستور کار برای تامین پنل خورشیدی عشایر اشاره داشت وافزود: در سال 99  عشایر استان 1150 سهمیه پنل خورشیدی داشتند که با همکاری شرکت توزیع نیروی برق حدود 80 درصد از پنل های خورشیدی توزیع شد و مابقی آن در انتظار شرکت توزیع نیروی برق هستیم تا این پنل ها به امور عشایر  تحویل داده شود تا در اختیار قشر عشایر دهیم.

 

آذرفر اختصاص سهمیه پنل خورشیدی به قشر عشایر در سال 1400 را منوط به شناسایی عشایر واقعی دانست و افزود: دستورالعملی  در خصوص عشایر با  سه شرط وجود دارد اینکه زندگی دامداری و عشایری و کوچ رو داشته باشد در این راستا سامانه ای جهت شناسایی عشایر واقعی وجود دارد تا خدمات رسانی به آنها به راحتی و آسانی صورت گیرد بنابراین برای تحویل پنل خورشیدی افراد باید مشخصات آنها در سامانه عشایری ثبت باشد و دارای کارت تردد و همچنین فاقد برق باشند تا در سهمیه 1400 پنل خورشیدی در اختیار آنها قرار داده شود.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.