گروه: اخبار استان خبر: 192254 / تاریخ انتشار : 1400/7/16 ساعت : 14:31

افزایش تولید و اشتغال جوانان با تدبیر استاندار در سیلاب کلوار کلید خورد/ روستای سیلاب در مارگون جابجا می شود؟+تصاویر

پس از دهمین روز معارفه استاندار کهگیلویه و بویراحمد علی احمدی زاده استاندار این استان به منطقه محروم سیلاب کلوار در شهرستان مارگون سفر کرد تا با تدبیر استاندار رونق تولید و اشتغال جوانان کلید بخورد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در این سفر یک روزه «باقر قائمی» فرماندار مارگون، «قدرت اله ویسی» مدیرکل تعاون روستایی استان، «رحمان خادم» مدیرعامل شرکت گاز استان، «اسفندیار برخه» مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب، «جمال معتمدی نژاد» مدیرعامل شرکت برق استان، «نصیری راد» مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان و جمعی از مسئولان استاندار را همراهی می کنند.

 

گاز، کمبود آب شرب، و عدم دسترسی مناسب به جاده های روستایی مهمترین خواسته های سیلاب کلواری ها از احمد زاده بود تا او در این سفر به روستاهای ادور، بورک سفلی و علیا و امامزاده شاه غالب ع قول مساعدت و رفع مشکلات درخواست اهالی را بدهد.

 

احمد زاده در این سفر از مسئولان خواست تا به رفع مشکلات این منطقه اهتمام داشته باشند.

 

وی از آبفای استان خواست تا مشکل کمبود آب منطقه سیلاب کلوار مارگون تا 3 ماه آینده رفع و مسئولان متولی نسبت به آسفالت راه روستایی این منطقه تا مرز استان چهار محال بختیاری اقدام کنند.

 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد از پرداخت وام های کم بهره اشتغالزایی به جوانان این منطقه در آینده نزدیک خبر داد و گفت: با رایزنی با سرمایه گذار کارخانه سیمان مارگون و افزایش خطوط تولید و راه اندازی شرکت حمل و نقل از جوانان این منطقه برای اشتغالزایی در این شرکت استفاده می شود.

 

احمد زاده موقعیت مکانی روستای سیلاب را به دلیل قرار گرفتن در شیب کوه خطر ناک ارزیابی کرد و از فرماندار و  رئیس بنیاد مسکن خواست تا نسبت به جابجایی این روستا برنامه ریزی و چاره اندیشی شود.

 

این در حالی است که احمدزاده در سفر به شهرستان مارگون با شهردار، شورای شهر و کارکنان شهرداری گفتگو و در جریان اقدامات، عملیات و برنامه‌های شهرداری قرار گرفت و برای رفع مشکلات و حمایت از شهرداری مارگون قول مساعد داد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد سپس  از طرح اقامتی و گردشگری بهادران مارگون بازدید و از نزدیک پیشرفت فیزیکی این طرح را مورد بررسی قرار داد.

 

وی افزود: با توجه به تاکید ریاست محترم جمهور و سیاست دولت بنا داریم در حوزه حمایت از سرمایه‌گذاران و رفع موانع و مشکلات آنها برنامه ریزی و اقدامات اساسی انجام دهیم.

 

این مجتمع گردشگری و اقامتی از طرح‌های اشتغال روستایی و عشایری ، با مجوز و حمایت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و از طریق بانک عامل ، بانک کارآفرینی امید مبلغ ۷ میلیارد ریال تسهیلات دریافت نموده است و قریب به ۲۰ میلیارد ریال از طریق سرمایه گذار ، عملیات آن انجام شده است

 

وی همچنین نوید راه اندازی بخش دیگری از کارخانه سیمان مارگون بویژه در امر تهیه و تولید پاکت این کارخانه و همچنین راه اندازی بخش حمل و نقل و اختصاص حداقل ۱۰۰ کامیونت و تریلر توسط  سرمایه گذاراران خارجی این کارخانه که مورد تفاهم و حمایت است خبر داد.

 

سیلاب کلوار روستایی با 2 هزار و 800 نفر جمعیت در آخرین نقطه مرزی با استان چهارمحال و بختیاری است که مشکلات عدیده ای دارند و از نظر زیرساخت ها با مشکلات زیادی از جمله آب شرب، کشاورزی، بهداشت، جاده، تحصیل دانش آموزان و ... مواجه است.

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---

 

---

 

انتهای پیام/

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.