گروه: اخبار استان خبر: 192256 / تاریخ انتشار : 1400/7/16 ساعت : 15:22
رئیس مرکز بهداشت دنا در گفتگو با صبح زاگرس:

رنگ بندی کرونا در دنا تغییر کرد/ خبرهای امید بخش برای روستا نشینان

رئیس مرکز بهداشت شهرستان دنا با اشاره به تغییر رنگ بندی کرونا در این شهرستان از راه اندازی مراکز بهداشتی در چند روستا از جمله بن زرد علیا خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس توجه به رفع محرومیت ها و حل مشکلات روستاها یکی از موضوعاتی  است که در مناطق روستایی باید  در دستور کار مسئولان و مدیران دولتی قرار گیرد، در این راستا انقلاب اسلامی  به  توسعه امکانات و زیرساخت ها در مناطق روستایی برای رفع محرومیت های  اقدام داشته است و این اقدام سبب افزایش امید به زندگی و جلوگیری از مهاجرت های آسیب زا شده است.

 

در کنار تلاش ها و خدمات صورت گرفته در دوران انقلاب اسلامی، به دلیل برخی بی توجهی و همچنین توزیع ناعادلانه امکانات و ثروت ها در دوران پهلوی شاهد محرومیت تاریخی در نقاط روستایی استان هستیم به گونه ای که همه تلاش ها و خدمات صورت گرفته نتوانسته است جبران همه محرومیت ها را داشته باشد.

 

در دوران مختلف انقلاب اسلامی و به تدریج امکاناتی نظیر آب، برق و گاز و همچنین توزیع امکانات دولتی و بهداشتی در دستور کار قرار گرفت، هر چند مناطقی هم وجود دارد که به دلیل عدم تلاش مسئولان و  نداشتن توجیه های اقتصادی و جمعیتی از این قبیل امکانات بی نصیب مانده است.

 

یکی از امکاناتی که در روستاها سبب عدم مهاجرت روستاییان به شهرها می شود و همچنین مراجعه به بیمارستان ها را در شهرها کاهش داده است، ساخت و احداث خانه های بهداشت روستایی است در این راستا یکی از روستاهایی که در شرایط حاضر از نبود خانه بهداشت رنج می برد روستای بٌن زرد علیا از توابع بخش پاتاوه است.

 

این روستا برای امورات درمانی خود به روستاها و گاهی به بخش پاتاوه و نهایتا برای انجام امورات درمانی به شهر یاسوج مهاجرت می کنند و همین موضوع سبب گلایه اهالی روستا شده است.

 

رئیس مرکز بهداشت و درمان شهرستان دنا در گفتگو با صبح زاگرس در خصوص توجه به احداث خانه های بهداشت در روستاهای مانند بن زرد علیا مطالبی را بیان کرد و گفت: هر 10 سال یکبار وضعیت برخورداری روستاها جهت احداث خانه های بهداشت مورد بررسی قرار می گیرد که در این راستا روستاهایی مانند بن زرد علیا، کَره، روستای خرسان میمند و روستاهای دیگر جمعیت انها بالای 500 نفر است و خدمات بهداشتی آنها تحت پوشش روستاهای همجوار است اما در سال آینده برای توسعه واحد های بهداشتی در این روستاها از جمله روستای بٌن زرد علیا اقدام خواهیم داشت.

 

پریسایی به تصویب و احداث خانه بهداشت در بٌن زرد علیا در آینده نزدیک اشاره داشت و عنوان کرد: در رنگ بندی اعلام شده شهرستان دنا آبی شد از طرفی نظارت دقیق برای رعایت پروتکل های بهداشتی در شهرستان دنا، از طرف ماموران بهداشت، ماموران اداره صمت، و تعزیرات در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی در دستور کار قرار می گیرد.

 

وی در ادامه به آخرین پیگیری ها برای احداث بیمارستان بخش پاتاوه اشاره داشت و گفت: زمین بیمارستان دارای مشکلاتی مانند شیب بود و از طرفی مردم منطقه به دلیل فقر توان اهدای زمین بیشتر را ندارند اما با رفع ایرادهای نهایی از طریق رایزنی با نماینده بویراحمد، دنا و مارگون جهت تصویب بیمارستان اقدام خواهیم داشت.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.