گروه: اخبار استان خبر: 192275 / تاریخ انتشار : 1400/7/17 ساعت : 09:35

آیت الله حسینی: قاطعیت نیروی انتظامی تحسین برانگیز است/کهگیلویه و بویراحمد برای اراذل و اوباش نا امن است/ پلیس هوشمند مهمترین اولویت ناجا در گام دوم انقلاب اسلامی

سردار کیقباد مصطفایی با اشاره به اینکه کهگیلویه و بویراحمد یک استان نا امن برای اراذل و اوباش است گفت: مهمترین اولویت پلیس در گام دوم انقلاب اسلامی دستیابی به پلیس هوشمند است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس آیت الله حسینی با تقدیر و تشکر از زحمات شبانه روزی ناجا گفت : هر جامعه که در آن نظم و امنیت باشد مردم به راحتی در آن زندگی می‌کنند و به راحتی آمد و رفت دارند.وی بیان کرد: جامعه ای که امنیت نداشته باشد قطعا آرامش و آسایش نیز در آن وجود نخواهد داشت اگر کسی فکر کند مورد تهاجم است و احساس نا امنی کند خطرناک است،مردم استان ما آرامش خاطر خوبی دارند و کسی احساس نا امنی نمی کند .نماینده ولی فقیه در استان بیان کرد: مواردی که بوده نیز با آنها برخورد شده است ما برای این امنیت تقدیر و تشکر میکنیم و محصول زحمات شبانه روزی نیروی انتظامی است حضور نیروی انتظامی در همه جا خود آرامش بخش است .وی تصریح کرد: این اعتماد و احساس امنیت در کنار نیروی انتظامی سرمایه بزرگی است که مردم ما به حاکمیت دارند .

 

آیت الله حسینی بیان کرد: قاطعیت و سرعت نیروی انتظامی در بخورد با بی نظمی ها را تحسین میکنم این سرعت عمل خود امنیت ساز است.وی به انتخابات اشاره کرد و گفت : معمولا به دلیل شور مردم برای انتخاب حساسیت خاصی نیز وجود دارد که در  انتخابات در استان نیروی انتظامی نیز خوش درخشید و در سایه امنیت و بدون مشکل خاصی برگزار شد این نیز افتخار آمیز بود.

 

نماینده ولی فقیه در استان گفت: بحث آموزش و پلیس هوشمند نیز موضوع بسیار مهمی است ،شرایط ایجاد میکند تجهیزات و آموزش ها به روز شود این کار کا انجام شود قطعا وسط میدان بهتر می توان عمل کرد .


وی ابراز داشت: اجرای قانون مهم است و باید در مسیر قانونگرایی و فرهنگ سازی حرکت کنیم و جامعه را به اجرای قانون عادت بدهیم  چرا که یکی از مشکلات ما اکنون عادت نکردن مردم به  اجرای قانون است .حسینی با تاکید بر اینکه گاهی ممکن است مسئله توصیه فایده ای نداشته باشد و باید روی قانون کار شود گفت:  آموزش و پرورش در بحث قانون گرایی در مدارس باید خیلی کار کند  تا از کودکی به اجرای قانون عادت کنیم و اگر اینگونه شود خیلی هزینه ها کمتر می شود .

 


امام جمعه شهر یاسوج با گریزی به تیراندازی ها در استان گفت: گاهی یک مراسم عروسی را می توان با میدان جنگ مقایسه کرد و  می بینیم چه حوادثی در استان رخ می دهد و با صدای اسلحه برای مردم ایجاد مزاحمت می شود و این افراد تیر انداز نمی دانند قانون چیست و با اموزش باید جلوی این موارد باید گرفته شود .

 

فرمانده انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان گفت: در بیانیه گام دوم انقلاب یکی از اهداف، رسیدن پلیس به پلیس در تراز انقلاب اسلامی است و از ویژگی های مد نظر رسیدن به پلیس هوشمند است.

 

سردار مصطفایی با اشاره به اینکه ؛مردم پلیس مقتدر ،مهربان و هوشمند و پیچیده را دوست دارند  گفت:در راستای تحقق این موضوع گام های موثری برداشته شده است در زمینه تجهیزات و ابزارها کارهای خوبی انجام شده است .
 
 
وی ابراز داشت: بحث آموزش کارکنان نیز در دستور کار بوده است پلیس در حوزه تجهیزات و نیروی انسانی گام های خوبی را برداشته است مجموعه انتظامی استان نیز همگان با این توسعه اقدامات خوبی را انجام داده است .
 
 
فرمانده انتظامی استان بیان کرد: امنیت استان ما اکنون بسیار مطلوب و پایدار است و بر اساس سنجش های صورت گرفته وضعیت بسیار مطلوبی را در حوزه های مختلف آماری و مولفه های مختلف سنجش امنیت داریم. 
 
 
سردار مصطفایی در ادامه افزود: از نظر فراوانی امنیت پایدار خوبی در استان داریم ،مثلا در برخی حوزه ها مثل سرقت رتبه ۲۷ کشور، در رابطه با سرقت های به عنف رتبه ۳۱ کشور ،امور امنیتی رتبه ۳۱،حوزه شرارت ۲۰،جرایم مالی ۳۲ و نزاع و درگیری رتبه استان ۳۱ است  اما بعضا تصویر نا مطلوبی منتشر می‌کنند و امنیت واقعا در استان در سطح مطلوب قرار دارد .
 
 
 
وی افزود: یکی از نگرانی های ما تصادفات است که به یک کار کلی فرهنگی نیاز داریم ،سه عنصر وسیله نقلیه ،جاده و عوامل انسانی موثر هستند که در هر سه حوزه ، مشکلاتی داریم .
 
 
فرمانده انتظامی استان تصریح کرد: مثلا در رابطه با خودروهایی که در اختیار مردم است بعضا ایمن نیستند ،جاده های نیز گاها دچار مشکل شدند در بحث انسان نیز شتابزدگی در بین مردم در حین رانندگی وجود دارد .
 
 
وی گفت: در یک سال گذشته پلیس اقدامات ارزشمندی انجام داده است در حوزه مدیریت کرونا کارهای خوبی در استان انجام شو زحمات زیادی در بحث محدودیت های ترافیکی کشیده شد .
 
 
مصطفایی از افزایش کشفیات در استان خبر داد و گفت: بالغ بر ۹۰ درصد قتل ها کشف شدند به جز 2قتل ، و قاتلان شناسایی و دستگیر شدند .
 
 
فرمانده انتظامی استان با بیان اینکه ؛ اراذل و اوباش فعالیت چندانی در استان ندارند و سریع دستگیر می شوند  گفت: مصداق آن اتفاقی بود که در بلوار امام خمینی رخ داد و به نتیجه رسید .
 
 
 
 
 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.