گروه: اخبار استان خبر: 192297 / تاریخ انتشار : 1400/7/17 ساعت : 13:47
فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد:

افزایش 17 درصدی قتل در کهگیلویه و بویراحمد/دستگیری بالغ بر 400 اراذل و اوباش در استان/ انهدام 11 باند و کشف 4 تُن مواد مخدر در کهگیلویه و بویراحمد

سردار کیقباد مصطفایی با اشاره به افزایش 17 درصدی وقوع قتل در کهگیلویه و بویراحمد از دستگیری بالغ بر 400 نفر اراذل و اوباش در این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس فرمانده انتظامی استان گفت : نیروی انتظامی در سال های گذشته تمرکز ویژه ای به بحث هوشمند سازی پلیس داشته است یکی از اهداف نیروی انتظامی در بیانیه گام دوم انقلاب رسیدن یه پلیس در تراز جمهوری اسلامی است پلیس باید هوشمند و بروز باشد.
وی گفت : نیروی انتظامی در 2 حوزه تجهیزات و نیروی انسانی سعی کرده این شعار را تحقق ببخشد و شاهد تحولات عظیم در این دو بخش در استان هستیم  که در کنار اینها توجه ویژه ای به آموزش کارکنان نیز شده است .مصطفایی تاکید کرد : مجموعه انتظامی استان مانند سایر نیروهای انتظامی کشور در این موضوعات نیز جدا نبوده است و در هر دو بخش اقدامات خوبی را انجام داده است که نتیجه آن امنیت پایداری است که در جامعه می بینیم .


وی خاطر نشان کرد: کهگیلویه و بویراحمد یکی از استان های امن کشور محسوب می شود و از نظر خیلی از شاخص ها در رتبه خوبی در سطح کشور قرار داریم و شرایط خوبی در حوزه امنیت رقم خورده است .


فرمانده انتظامی استان با اشاره به اینکه در هفته نیروی انتظامی ۴۶ برنامه کشوری و ۱۰ برنامه استانی اجرایی می شود گفت: سردار مصطفایی عنوان کرد : دیدا و تجلیل از خانواده های شهدا، برگزار مسابقاتفرهنگی و ورزشی،تجلیل از بانوان فرهنگی در حوزه ترافیک،رزمایش شهری موتور سیکلت سواران قانون مند، برپایی ایستگاه غربالکری سلامت، کوهپیمایی،دیدار با ائمه جمعه، و عطرافشاتی گلزار شهدا از جمله برنامه های هفته ناجا است.وی همچنین به خدمات پلیس راهور استان در این هفته اشاره و از ترخیص خودرو ها و موتور سیکلت های رسوبی و تسریع در صدور گواهینامه رانندگان خبر داد.

 

مصطفایی با بیان اینکه نرخ وقوع جرم  در هر یکصدهزار نفر جمعیت است و در رابطه با سرقت در بین ۳۴ استان کشور در رده ۲۷ کشور هستیم گفت: در خصوص سرقت مسلحانه رتبه 17 و سرقت به عنف در جایگاه ۳۱ کشور قرار داریم.

 

او در خصوص وقوع تصادفات در کهگیلویه و بویراحمد گفت رتبه ۲۰ کشور را داریم و در خصوص نرخ جرم نسبت به کشور وضعیت خوبی داریم.

 

فرمانده انتظامی استان رسیدگی به مشکلات ترافیکی را ضروری ارزیابی کرد و گفت : جاده، انسانی و وسیله نقلیه 3 عامل اصلی تصادفات در استان است.


مصطفی تصریح کرد: در استان ما وسایل نقلیه نسبت به سایر استان ها از استاندارد کمتری برخوردار است  و مردم استان بیشتر از خودروی پراید استفاده می کنند و از نظر راه های ارتباطی نیز اکثر جاده های ما صعب العبور هستند.

 

وی فراوانی سلاح و مهمات را در استان عامل وقوع قتل ارزیابی کرد و ازافزایش 17 درصدی قتل در کهگیلویه و بویراحمد خبر داد.

 

فرمانده انتظامی استان به ضرورت جمع آوری سلاح اشاره کرد و گفت: در گذشته مردم برای حفاظت از دام ها و اموالشان به سلاح نیاز داشتند اما اکنون حیلی نیاز نیست و باید برای این موضوع فکری شود و آرام آرام سلاح ها را جمع آوری و در خصوص صدور مجوزهای سلاح ها نیز باید تجدید نظر شود.

 

مصطفایی  از کشف ۹۰ درصد قتل ها در استان خبر داد و تاکید کرد: در عمده نزاع های دسته جمعی ما مردم از سلاح استفاده می‌کنند  و دلیلش همین تعداد زیاد سلاح در دست مردم است .

 

وی میانگین تماس با پلیس را در استان را  ۱۸۸۰ فقره تماس در یک روز عنوان کرد و گفت: در یک سال گذشته ۳۷۶ هزار و ۲۹۱ مورد تماس با پلیس داشتیم .

 

سردار مصطفایی گفت: در سال‌جاری کشفیات کالای فاجاق ما ۶۷ درصد افرایش پیدا کرده و  ارزش ریالی آنها ۵۲۱ میلیارد ریال بوده و ۵۱۹ دستگاه خودور توقیف و هزار و ۵۶ نفر از قاچاقچیان دستگیر شدند.

 

فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد از دستگیری ۴۳۳  نفر اراذل اوباش در سطح استان خبر داد و با اشاره به اینکه ارازل اوباش به شکل خاص  در استان نداریمگفت:  ۲۸۸ نفر از این افراد در زندان هستند و بقیه با قرارهای سنگین وثیقه ازارد هستند.

 

او همچنین از شناسایی ۴۰۴ نفر اراذل اوباش و احضار ۲۶۶ نفرخبر داد و تصریح کرد : ۵۵ قبضه سلاح گرم نیز از ارازل اوباش نیز کشف شده است .

 

مصطفایی از کشف ۴تن و ۴۲۶ کیلوگرم مواد مخدر در استان خبر داد و گفت: در این رابطه ۱۱ باند نیز منهدم شدند.

 

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.