گروه: اخبار استان خبر: 192300 / تاریخ انتشار : 1400/7/17 ساعت : 14:41
یادداشت:

گاف بزرگ نفوذ در غول های رسانه ای اینستاگرام و واتس آپ/ضرورت اتکا به شبکه ملی اطلاعات

باتوجه به نفوذ اطلاعاتی که صورت گرفته در قطعی واتس آپ و اینستاگرام و فیس بوک، یک خطای راهبردی برای این غول های رسانه ای محسوب می شود که در نوع خود در طول تاریخ بی سابقه بوده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ، عبدالوهاب تقی زاده از فعالان فرهنگی و اجتماعی در یادداشتی نوشت: اختلال چند روز پیش در نرم افزار های، واتس آپ، اینستاگرام و فیسبوک قطعا نشانه یک ضعف ساختاری در این غول های بزرگ رسانه ای است.

این موضوع مهم را می توان در دو حوزه به دقت مورد نقد و بررسی قرار داد که ابتدا: طبق ادعای مسؤلین شرکت فیسبوک به دلیل بروز رسانی شبکه ها وسرور های این شرکت اتفاق افتاد که این سوال را در ذهن  حادث می شود که چرا از قبل هیچ اطلاعیه یا بیانیه ای در این مورد صادر نشد و تمام کاربران دنیا سردرگم کرد که قطعا این خودش یک ضعف بزرگ برای غول رسانه است.

نکته دوم اینکه می‌توان به تیتر روزنامه رویتز مبنی بر نفوذ و یا به اصطلاح هک این غول بزرگ رسانه ای اشاره کرد که این می تواند به این معنی باشه که پیدا شدن حفره های امنیتی در شرکت بزرگ باشه که اطلاعات و هویت میلیون ها کاربر این غول بزرگ در خطر می افتد و قطعا این باعث ترس کلیه کاربران فیسبوک در دنیا باشد  وضرر های سنگین تری به این شرکت وارد شود در دنیای تجارت و مخصوصا تجارت الکترونیک یک غفلت یعنی شکست بزرگ محسوب می شود.

باتوجه به این گاف بزرگ ویا حفره و نفوذ اطلاعاتی که صورت گرفت این خطای راهبردی برای این غول های رسانه ای محسوب می شود که در نوع خود در طول تاریخ بی سابقه بوده است.

از طرف دیگر خسارت ناشی از این قطعی 6ساعته باعث شد بر اساس تحلیل کارشناسان در هر ساعت 164میلیون دلار به اقتصاد جهان ضربه وارد شود که بدون شک رقم اصلی این خسارت در کسب و کارهای مجازی در واتس آپ و اینستاگرام چندین برابر رقم اعلام شده خواهد بود.

این شکست برای شرکت ها بزرگی همانند واتس آپ و اینستاگرام و فیس بوک باعث شده است تا دامنه نفوذ به این شرکت ها توسط هکر ها مورد سنجش قرار گیرد و جالب است که ادعا شده است یک نوجوان 13ساله این اقدام را انجام داده است که این نیز برای این شرکت های بزرگ بسیار تاسف بار تر است.

باتوجه به چنین مشکل بزرگی برای چنین شرکت های غول پیگیری که صدها هزار نفر آن را مدیریت و پشتیبانی می کنند اکنون ضرورت توجه به شبکه ملی در کشور بیشتر از پیش احساس می شود و امیدواریم متولین حوزه تصمیم گیری در کشور ضرورت راه اندازی شبکه ملی را هرچه سریعتر پیگیری کنند.

انتهای پیام

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.