گروه: اخبار استان خبر: 192347 / تاریخ انتشار : 1400/7/18 ساعت : 10:35

رنج نبود پزشک در روستاهای چاهن و پوله /مسئولان علوم پزشکی روستاهای محروم را دریابند

مناطق محروم کهگیلویه و بویراحمد از جمله سادات چاهن و پوله از نبود پزشک تمام وقت محروم هستند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، یکی از ضروریات زندگی در هر منطقه ای وجود درمانگاه و مراکز بهداشتی است و اینکه پزشک، بهورز و بهیار نیز در این مراکز بهداشتی و درمانی حضور داشته باشند و به مردم خدمات ارائه دهند.

در استان کهگیویه و بویراحمد روستاها و دهستان هایی وجود دارد که اهالی آنها نسبت به عدم وجود پزشک تمام وقت گلایه مندی های زیادی دارند، چرا که مجبور هستند برای درمان به مناطق دور تری مراجعه کنند و این خود باعث ایجاد مشکلاتی می شود.

یکی از دهستان های محروم  استان دهستان زیلایی است که این دهستان دارای محله هایی با جمعیت های زیاد است، مکان های مثل پوله، چاهن، مورزرد، دره صحه در دهستان زیلایی واقع شده اند اما با فاصله زیادی از هم قرار دارند، به همین دلیل ممکن است گاها برای خدمات رسانی مشکلاتی وجود داشته باشد.

اما نمی توان صعب العبور بودن را دلیل عدم خدمات رسانی بهداشتی و درمانی به این مناطق بیان کرد.

یکی از اهالی سادات چاهن در تماس با خبرنگار این پایگاه خبری گفت: سادات چاهن و دره صحه بیش از 2 هزار و 500 نفر جمعیت دارد که متاسفانه از داشتن  پزشک تمام وقت در درمانگاه پوله محروم است، گاها در طول هفته  ممکن است فقط یک روز پزشک داشته باشد.

وی گفت: روستای بزرگ چاهن نیز با 190 خانوار و 980 نفر جمعیت بهورز و بهیار ندارد که این خود باعث ایجاد مشکلاتی برای مردم این مناطق شده  شده است، وقتی فردی بیمار می شود که نمی شود به او گفت فعلا تحمل کن  تا چند روز دیگر که پزشک بیاید.

مردم این مناطق برای درمان به پاتاوه  و شهر یاسوج مراجعه می کنند که هم وقت زیادی می گیرد و هم علاوه بر هزینه درمان باید هزینه ایاب و ذهاب را نیز متحمل شوند.

مرکز بهداشت روستای چاهن در این روستا خاک  می خورد و مردم هر بار با درب بسته مواجه می شوند، اسمش مرکز بهداشت است اما نه بهیار و نه بهورز در آن حضور دارد.

انتظار می رود مسئولان دانشگاه علوم پزشکی استان روستاهای مناطق محورم استان را به صورت ویژه دریابد، اهالی و ساکنان این روستاها ممکن است برای بالا بودن هزینه ایاب و ذهاب ترجیح دهند با بیماری خود کنار بیایند تا اینکه بخواهند به درمانگاه های شهر یاسوج و یا پاتاوه مراجعه کنند.

خبرنگار: زهرا داودیان مفرد

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.