گروه: اخبار استان خبر: 192354 / تاریخ انتشار : 1400/7/18 ساعت : 15:56
رئیس پلیس راه استان کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد:

افزایش19 دردصدی تصادفات منجر به فوت در کهگیلویه وبویراحمد

بهنام ویسی پور گفت: تصادفات منجر به فوت در استان کهگیلویه و بویراحمد نسبت به مشابه سال گذشته 19 درصد افزایش داشته است .

بهنام ویسی پور رئیس پلیس راه استان کهگیلویه و بویراحمد در گفتگو با به پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در خصوص عامل اصلی تصادفات برون شهری در استان گفت: تصادفات منجر به  فوت نسبت به مشابه سال گذشته 19 درصد افزایش داشته است .

وی ادامه داد: در بحث تصادفات سه عامل انسانی ، راه و وسیله نقلیه دخالت دارد که در این زمینه بیشترین عامل تصادفات خطای انسانی بوده است.

سرعت غیرمجاز عامل 44درصدی تصادفات برون شهری استان

رئیس پلیس راه استان با اشاره به اینکه خطای انسانی در این تصادفات بیشتر از همه مشهود بوده است، بیان کرد: سرعت غیرمجاز خودرو ها با ۴۴ درصد یکی از اصلی ترین عامل تصادفات در جاده های برون شهریب بوده است.

ویسی پور همچنین  انحراف به چپ خودرو ها را نیز یکی دیگر از عوامل تصادفات برون شهری دانست و افزود: عدم دوبانده سازی جاده های درون شهری نیز عاملی در تصادفات بوده  که عدم توجه رانندگان به جلو در این جاده های تک بانده باعث تصادفات منجر به فوت در شش ماه اخیر شده است.

وی رعایت نکردن مسائل مهم رانندگی را نیز از دلایل تصادفات دانست و گفت: در زمینه کاهش تصادفات باید همه دستگاههای متولی نسبت به فرهنگ سازی  گام بردارند و نسبت به این موضوع بی تفاوت نباشند.

رئیس پلیس راه استان تأکید کرد: اگر در استان و حتی کشور  بتوانیم در زمینه فرهنگ سازی در راستای  رانندگی گام های موثر برداریم و  مسائل مهم رانندگی را به رانندگان گوشزد کنیم  از بسیاری از تصادفات جلوگیری خواهیم کرد.

ویسی در جواب سئوالی در زمینه ایمن نبودن خودروهای داخلی نیز گفت: در بحث خودر نیز خودروهای ما از ایمنی کافی  برخوردار نیستند و این مسئله را باید خودرسازان مد نظر خود قرار دهند و ادارات مربوطه به آن رسیدگی کنند.

افزایش ۳۰۰ درصدی تردد در جاده های برون شهری استان

وی به افزایش ۱۹ درصدی  تصادفات برون شهری در استان نیز اشاره کرد و گفت: در شش ماهه اخیر ۱۹ دردصد آمار مرگ و میر نسبت به مشابه سال  گذشته افزایش داشته که در این زمینه در بحث تردد محور های  برون شهری افزایش تردد ۳۰۰ درصدی را نسبت به سال گذشته داشته ایم.

رئیس پلیس راه استان تصریح کرد: در همین زمینه با توجه با پاندومی کرونا بیشتر سفرهای برون شهری استان در جاده های روستایی استان بوده که همین موضوع با توجه به ناایمن بودن و نداشتن استاندارد کافی در این جاده ها باعث تصادفات بیشمار وحتی منجر به فوت شده است.


انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.