گروه: اخبار استان خبر: 192363 / تاریخ انتشار : 1400/7/18 ساعت : 17:10
فرماندار کهگیلویه خبر داد

خاکبرداری ۵۰۰ هزار متر مکعب از فاز اول پتروشیمی دشت مازه/اشتغالزایی در کهگیلویه نیازمند راه اندازی واحدهای مختلف صنایع پایین دستی است

عملیات خاکبرداری بیش از ۵۰۰ هزار متر مکعبی در فاز اول پتروشیمی دشت مازه آغاز شد .

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس فرماندار کهگیلویه امروز در بازدید از این طرح  با اشتره به اینکه واحد تولیدی دی متیل اتر ، دومین طرح پتروشیمی در شهرستان است، گفت:  این طرح در نزدیکی پتروشیمی دهدشت ، در حال ساخت است و این ۲ پروژه می توانند تاثیر بسزایی در اشتغال منطقه ایفا کنند.

 

دارا کریمی نژاد با بیان اینکه  این طرح  در مرحله خاکبرداری است، افزود: اشتغالزایی در این شهرستان  نیازمند  راه اندازی واحدهای مختلف صنایع پایین دستی دارد و این طرح میتواند برای  مهاجرت معکوس ، ایجاد اشتغال و رونق اقتصاد مهم واقع شود.

 

وی با اشاره به اینکه این واحد نخستین واحد تولیدی دی متیل اتر کشور است، تصریخ کرد: این پروژه در شهریورماه ۱۴۰۰ با حضور نماینده کهگیلویه بزرگ،مسئولان استانی و شهرستانی  در زمنی به مساحت ۶۰ هکتار از شهرک صنعتی دشمت مازه کهگیلویه کلنگ زنی شد.

 

کریمی نژاد ادامه داد: در این طرح بیش از ۱۲ هزار میلیارد تومان با مشارکت بخش خصوص سرمایه گذاری شده است.

 

وی بیان داشت: این طرح بصورت سالانه ظرفیت تولید ۸۰۰ هزار تن محصول دی متیل اتر داراست، و برای بیش از ۵۰۰ نفر بصورت مستقیم شغل ایجاد می کند.

 

فرماندار کهگیلویه با اشاره به اینکه خوراک این واحد تولیدی آب و گاز مایع است، گفت: خوراک آن از خط انتقال گاز سراسری ایران تامین و مواد تولید شده در صنایع پتروشیمی ، پالایشگاهی و سوخت ناوگان حمل و نقل مورد استفاده قرار می‌گیرد .

 

مدیرپروژه این واحد تولیدی نیز با اشاره به اینکه فاز اول این طرح شامل خاکبرداری است، گفت: تاکنون  بیش از ۵۰۰ هزار متر مکعب در مراحل مختلف خاکبرداری انجام شده است.

 

قدم خیر با اشاره به اشتغال شصت نفر در این طرح افزود: بعد از خاکبرداری و ساخت و سازها افراد مشغل شده در پروژه نیز به نسبت افزایش خواهد یافت.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.