گروه: اخبار استان خبر: 192370 / تاریخ انتشار : 1400/7/19 ساعت : 07:30

باغداران "سی سخت" همچنان چشم انتظار اجرای مصوبات سفر رئیس جمهور/ خرید سیب صنعتی کشاورزان به اما و اگر افتاد+تصاویر

یکی از مصوبات سفر هیئت دولت به استان کهگیلویه وبویراحمد خرید تضمینی سیب صنعتی از باغداران بوده که هنوز اجرایی نشده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ یکی از مصوبات سفر اخیر رئیس جمهور به استان کهگیلویه و بویراحمد خرید سیب صنعتی کشاورزان دنا با نرخ دولتی ۱۴۶۰ تومان بوده است که به سازمان تعاونی روستایی واگذار شده است اما تاکنون طبق گفته رئیس تعاون روستایی شهرستان دنا دستورالعمل آن ارسال نشده است.

---
باغداران نیازمند اقدام سریع ضربتی و انقلابی مدیران مربوطه هستند تا دستورات و مصوبات هیئت دولت در سفر به کهگیلویه وبویراحمد را در کمترین زمان ممکن عملی کنند.
 
---

هم اکنون باغداران سی سخت چشم انتظار وعده مسئولین به خصوص تعاون روستایی شهرستان دنا هستند که سیب صنعتی و ضایعاتی آنان را خریداری کنند اما این مهم محقق نشده است و روزانه باغداران متحمل خسارت و ضرر های زیادی می شود.

---

دلخوشی باغداران سی سخت به خرید تضمینی سیب صنعتی توسط تعاون روستایی بوده که خبر آن باعث مسرت و خوشحالی کشاورزان شد ولی این موضوع هنوز عملی نشده و تنها در حد وعده مانده است.

---

سیب صنعتی یا همان سیب درجه ۳ همه سال بخش اعظمی از تولید باغداران سی سخت را تشکیل می‌دهد که اغلب به ضایعات تبدیل می شود نبود صنایع تبدیلی و آبمیوه گیری نیز دلیلی شده است که این سیب صنعتی با قیمت بسیار پایین تر از باغداران خریداری و به استان های همجوار ارسال شود.

---
---

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.