گروه: اخبار استان خبر: 192371 / تاریخ انتشار : 1400/7/18 ساعت : 21:14
معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی در گفتگو با صبح زاگرس:

آخرین وضعیت واکسیناسیون دانش آموزان در کهگیلویه و بویراحمد/کسب رتبه برتر کشوری استان در واکسیناسیون دانش آموزی

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: کهگیلویه و بویراحمد رتبه دوم واکسیناسیون دانش‌آموزی کشور را کسب کرد.

محمدمهدی بانشی در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس  با اشاره به ذخیره ۱۵۰ هزار دُز واکسن کرونا گفت: تاکید دانشگاه علوم پزشکی بر مدرسه‌محور بودن واکسیناسیون است و هر مدرسه‌ای مسئول واکسیناسیون است.

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان، با بیان  اینکه تعطیلی مدارس کار برای واکسیناسیون را سخت کرده، افزود: ۲۵ هزار دانش‌آموز هنوز واکسن نزدند و کار واکسیناسیون ۶۶ درصد دانش‌آموزان صورت گرفته است.

 

وی تصریح کرد: در صورت همکاری آموزش و پرورش و حضور دانش‌آموزان یک روز در مدارس، می‌توانیم از صبح تا عصر کار واکسیناسیون همه دانش‌آموزان را انجام دهیم که تا ۲۰ مهر کار واکسیناسیون دانش‌آموزان به اتمام برسد.

 

رئیس مرکز بهداشت استان با اشاره به اینکه یک روز تاخیر در واکسیناسیون دانش‌آموزان، کار شروع مدارس را با تاخیر مواجه می‌کند، گفت: ۲۸ روز بعد از دُز دوم ایمنی ایجاد می‌شود اما در صورت تاخیر در واکسیناسیون دانش‌آموزان به سختی برای آبان آماده می‌شوند.

 

 بانشی عنوان کرد: نگرانی بعدی به خاطر تاخیر در واکسن دانش‌آموزان این است که استان و کشور در حال ورود به پیک بعدی کرونا هستند و با توجه به واکسیناسیون افراد با سن بالا مرگ و میر در سن‌های پایین که واکسن تزریق نکردند رخ می‌دهد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.