گروه: اخبار استان خبر: 192405 / تاریخ انتشار : 1400/7/19 ساعت : 09:31

سفر معاون وزیر نفت به گچساران و بازدید از طرح الفین پتروشیمی این شهرستان

معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در برنامه بازدید دو روزه به استان های کهگیلویه و بویراحمد و خوزستان سفر کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس بهزاد محمدی معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی صبح امروز در سفری دو روزه، از سایت پتروشیمی گچساران واقع در استان کهگیلویه و بویراحمد و نیز طرح های پتروشیمی سلمان فارسی، نوسازی اسکله های سازمان منطقه ویژه و نیز طرح NGL3200 در منطقه جفیر بازدید خواهد کرد.

در روز نخست مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی از طرح الفین پتروشیمی گچساران و سایت شرکت صنایع پلیمر گچساران بازدید می کند.

هدف از احداث طرح پتروشیمی گچساران، تأمین خوراک مجتمع‌های زیرمجموعه پتروشیمی باختر (واقع در مسیر خط لوله سراسری اتیلن غرب) و همچنین مجتمع‌های پتروشیمی منطقه دنا شامل پتروشیمی چهارگانه ممسنی، دهدشت، بروجن و کازرون می‌باشد. بدین ترتیب که محصول اتیلن گرید پلیمری تولیدی در پتروشیمی گچساران به طول تقریبی 700 کیلومتر به‌عنوان خوراک 4 پتروشیمی زیرمجموعه این شرکت انتقال می‌یابد.

این طرح در زمینی به مساحت تقریبی 157 هکتار در استان کهگیلویه و بویراحمد، شهرستان گچساران قرارگرفته است. تأمین آب پتروشیمی گچساران از سد کوثر این شهرستان با لوله 28 اینچی و به میزان 1760 مترمکعب در ساعت و به طول 27 کیلومتر می باشد. گاز خوراک آن از پالایشگاه بید بلند خلیج فارس به میزان یک‌میلیون و دویست و شصت هزار تن در سال و با خط لوله‌ای به طول 90 کیلومتر تأمین خواهد شد. همچنین گاز سوخت مورد نیاز نیز به میزان 53900 مترمکعب در ساعت از خط سراسری گاز و نیز برق این طرح به میزان 50 مگاوات توسط شرکت برق منطقه‌ای خوزستان تأمین می‌ شود.

محصولات طرح پتروشیمی گچساران یک‌میلیون تن اتیلن در سال و نیز 84 هزار تن در سال +C3(برش پروپان و سنگین تر) خواهد بود.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.