گروه: اخبار استان خبر: 192416 / تاریخ انتشار : 1400/7/19 ساعت : 13:58
در دیدار ائمه جمعه با استاندار مطرح شد:

باید فرهنگ مصرف و کار را تغییر دهیم/ائمه جمعه در مقابل مسائل جامعه احساس مسئولیت می کنند/تصاویر

امام جمعه یاسوج تصریح کرد: باید فرهنگ مصرف و کار را نیز تغییر دهیم مصرفی که اکنون در کشور ما وجود دارد برابر با یک کشور ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیونی است و هر چه تولید کنیم جوابگوی اسراف ما نیست.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس  آیت الله سید نصیر حسینی در نشست استاندار کهگیلویه و بویراحمد با ائمه جمعه استان با تبریک حلول ماه ربیع الاول و همچنین انتخاب استاندار جدید در دولت سیزدهم اظهار کرد: ائمه جمعه در وسط میدان بوده و مطالبه گر مشکلات مردم در ابعاد مختلف هستند.

 
نماینده ولی فقیه و امام جمعه یاسوج گفت: ائمه جمعه مسیر و رویکرد مدیریتی مجزایی دارند که با مسئولان اجرایی متفاوت است کار اجرایی مربوط به دولت بوده و لذا دخالتی در مسائل اجرایی ندارند.
 
وی افزود: آنها چنین توقعی ندارند که در مسائل اجرایی به دخالت کنند وظیفه فرهنگ سازی و همچنین دخالت در امور فرهنگی را دارند، دغدغه آنها کار و تلاش برای مردم است آن‌ها دغدغه‌مند فرهنگ و آرمان‌های انقلاب هستند و مردم هم مرتباً از آن‌ها مطالبه دارند.
 
حسینی تصریح کرد: مردم در زمینه های مختلف به ائمه جمعه مراجعه می‌کنند در آسیب ها و نزاع ها از ائمه جمعه توقع دخالت دارند و لذا ائمه جمعه استان ما در موضوعات مختلف احساس مسئولیت می‌کنند.
 
وی با بیان اینکه هر دولتی شعارهایی دارد اما میدان شعار و عمل با هم تفاوت دارد گفت: خوشبختانه دولت تاکنون حرکت‌های خوبی داشته و امیدبخش بوده است اقدامات را در همین مدت کوتاه قابل تحسین و تقدیر می‌دانیم و به این دولت نیز خوشبین هستیم و دلهای مردم با دولتی است که در کنار مردم باشند.
 
وی در ادامه خطاب به استاندار گفت: شما هم متعلق به این استان بوده و هم به مشکلات و مناطق اشراف دارید و با تجاربی که دارید موفق خواهید شد، ائمه جمعه هم در این مسیر به شما کمک خواهند کرد.
 
حسینی خاطرنشان کرد: یکی از دغدغه‌های مهم موضوع فرهنگ سازی است مطالبات را باید در مسیر عقلانی قرار داد مطالباتی که در ظرفیت دولت و نظام نیست حذف کنید به دلیل همین مطالبات بار سنگینی بر روی دوش نظام گذاشته می شود چرا باید جامعه اسلامی همیشه بدهکار باشد باید نوع نگاه ها را تغییر دهیم که فشارها کاهش پیدا کند.
 
این استاد حوزه‌های علمیه گفت: در هیچ جای دنیا به این گسترده‌گی مطالبات نسبت به دولت و حاکمیت وجود ندارد با همه زحمات و خدمات باز هم نظام بدهکار است.
 
امام جمعه یاسوج تصریح کرد: باید فرهنگ مصرف و کار را نیز تغییر دهیم مصرفی که اکنون در کشور ما وجود دارد برابر با یک کشور ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیونی است و هر چه تولید کنیم جوابگوی اسراف ما نیست.
 
حسینی در خصوص نوع حمایت از استاندار و دولت جدید تاکید کرد: دولت ها برای ما فرقی ندارند دولت اصلاح طلب و اصولگرا را به یک چشم می بینیم همه دولتها را همراهی کرده‌ایم تنها توقع ما حرکت در مسیر درست و خدمت به مردم است دولت ها از هر جریانی باشند متعلق به نظام بوده و مورد تایید ائمه جمعه خواهند بود.
 
نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت:  ائمه جمعه نقد منصفانه دارند نظرات خود را بیان می‌کند و نظرات آنها همیشه برگرفته از نظرات مردمی بوده است.
 
وی تاکید کرد: امیدواریم دولت بتواند پروژه های نیمه تمام و زیرساخت های مورد نیاز را تکمیل کند به آینده استان خوشبین هستیم سفر اخیر رئیس جمهور هم برای استان بسیار کارساز بود همین همراهی و خاکی بودن رئیس‌جمهور نیز موجب قوت قلبی برای مردم شد.
 
حسینی با بیان اینکه اعتبارات پیش‌بینی شده این سفر بیش از همه دوره ها بوده، یادآور شد: اعتبارات ۲۰ هزار میلیارد تومانی رقم بسیار خوبی است برای اولین بار چنین اعتباراتی جهت استان در نظر گرفته شده است، سال گذشته گفته بودم که اگر 7 هزار میلیارد تومان به پروژه‌ها تزریق کنیم همه مشکلات استان در زمینه پروژه‌های عمرانی برطرف خواهد شد.
 
رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان: خیانتکاران به مردم  در بدنه دولت سیزدهم نباید جایی داشته باشند

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کهگیلویه و بویراحمد در این نشست با تاکید بر اینکه نیروهای انقلابی به دولت سیزدهم علاقمند و امیدوار هستند، اظهار داشت: نیروهای ارزشی و انقلابی در سال‌های گذشته مورد هجمه بودند و از این دولت انقلابی انتظار حمایت دارند.

 حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالرحیم عبودی با اشاره به اینکه ما ائمه جمعه از دولت انقلابی حمایت می‌کنیم و وظیفه می‌دانیم حامی کسانی باشیم که به مردم خدمت می‌کنند، عنوان کرد: مردم دچار مشکلات زیادی بوده و دولت سیزدهم نوید بخش تحول در زندگی مردم است.

عبودی با بیان اینکه ائمه جمعه انتظار دارند که نیروهای انقلابی، کارآمد و پاک‌دست را بکار بگیرید و درگیر بازی‌های سیاسی نشوید، افزود: اعتقاد نداریم که جناح‌های سیاسی محو شوند، اما کسانی که در خدمتگزاری به مردم کم کاری کرده و یا خیانت کرده‌اند در بدنه دولت سیزدهم نباید جایی داشته باشند.

وی ادامه داد: یکی از مطالبات جدی ائمه جمعه استان کهگیلویه و بویراحمد اتمام پروژه مصلی‌ها در شهرها بوده و برخی از این مصلیٰ‌ها بیش از 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارند و برای اتمام نیازمند همکاری و تعامل هستند.

 

امام جمعه گچساران: کسانی که تقوا و توانایی ندارند نباید بر امور حاکم شوند

امام جمعه شهر گچساران اظهار داشت: هم‌اکنون همه روحانیت انقلابی در کنار تمام نیروهای انقلابی از جان گذشتند تا دولت انقلابی پیروز شود و مردم همه از ما طلبکار هستند، گروه‌هایی در بیرون در حال سنگ‌اندازی هستند و الان وقت ثابت کردن آن است که هیچ مکتبی مثل اسلام و تشیع نمی‌تواند مملکت را اداره کند.

حجت‌الاسلام و المسلمین سید امین الله حجازی افزود: سعی کنید از هیچ گروه، باند و حزبی که تقوا و توانایی ندارد بر امور حاکم نشود، چرا که این مملکت امام زمان (ع) است و شما مسئولان باید به امام زمان علیه السلام جواب بدهید.

وی بیان کرد: وقتی مسئولان دیندار حاکم شوند وضعیت فرهنگ اسلامی در جامعه ارتقا پیدا می‌کند و کسی نمی‌تواند از بیت‌المال سوءاستفاده کند.

 

امام جمعه سی سخت:امور زیربنایی استان نیازمند تحول و کار اساسی است

 امام جمعه شهر سی‌سخت مرکز شهرستان دنا اظهار داشت: یکی از الزامات تحقق بیانیه گام دوم انقلاب گزینش نیروهای انقلابی، متدین، معنوی، کارآمد و جوان است.

حجت‌الاسلام و المسلمین مصباح نژاد گفت: امور زیربنایی استان نیازمند تحول و کار اساسی است، زیرساخت‌های ارتباطی، جاده‌ای و ریلی، زیرساخت‌های گردشگری و کشاورزی نیازمند توجه هستند.

 وی خاطرنشان کرد: صیانت از محیط زیست و منابع طبیعی، ظرفیت قهرمانان ورزشی شهرستان دنا حمایت شوند، مدیریت تقویت ایستگاه‌های گاز پاتاوه به استان واگذار شود.

امام جمعه سوق:دولت در کنترل قیمت‌ها اهتمام داشته باشد

حجت‌الاسلام و المسلمین کیانی امام جمعه شهر سوق اظهار داشت: نیروهای انقلابی در این سال‌ها مورد بی‌مهری و هجمه قرار گرفته‌اند انتظار داریم در دولت انقلابی این نیروها فراموش نشوند.

وی افزود: یکی از دغدغه‌های مردم گران‌فروشی در سطح بازار است، اغلب مردم انتظار دارند که دولت در کنترل قیمت‌ها اهتمام داشته باشد و افزایش بی‌رویه قیمت‌ها باعث ایجاد ناامیدی در جامعه می‌شود.

کیانی به افزایش قیمت برخی کالاها از جمله سیمان اشاره کرد و گفت: دولت قیمت مصوب سیمان را برای هر کیسه 28 هزار تومان اعلام کرد اما در بازار قیمت این کالا بیشتر از 30 هزار تومان بوده و انتظار داریم که اگر قیمتی اعلام می‌شود نظارت نیز صورت بگیرد.

وی به چالش‌های فرهنگی موجود در جامعه گریزی زد و افزود: انتظار داریم در به‌کارگیری مدیران فرهنگی با ائمه جمعه به عنوان کسانی که بیشترین دغدغه فرهنگی را دارند، مشورت شود.

امام جمعه پاتاوه: کار بیمارستان پاتاوه را امروز و فردا می کنند

حجت‌الاسلام و المسلمین سیادت امام جمعه شهر پاتاوه با اشاره به ضرورت تعیین تکلیف مدیران در نهادهای دولتی گفت: برخی مدیران دولت قبل انگیزه‌ای برای کار ندارند و حاضر به همراهی با مردم نیستند.

وی افزود: بخش پاتاوه بزرگترین بخش استان بوده و قریب پنج سال است که بیمارستان شهر پاتاوه کلنگ‌زنی شده و با توجه به پیگیری‌های مستمر بهانه‌های دانشگاه علوم پزشکی را با کمک مردم رفع کردیم و برای اجرای کار وعده امروز و فردا می‌دهند.

امام جمعه بهمئی: در استان با ویرانه‌ای از آموزش و پرورش مواجه هستیم

حجت‌الاسلام والمسلمین افروغی امام جمعه شهرستان بهمئی اظهار داشت: انتظار داریم که ادارات از تعطیلی بیرون بیایند و فعالیت و خدمت به مردم را به وضوح در عملکرد این ادارات ببینیم.

وی افزود: در کنار آمایش سرزمینی نیازمند آمایش فرهنگی و اشتغال هستیم، ما هیچ سیاست‌گذاری برای اشتغال و فرهنگ نداریم و استان فاقد فلوچارت در این بخش‌ها است.

افروغی بیان کرد: ما در استان 166 هزار دانش‌آموز و 14 هزار و 200 فرهنگی داریم اما در استان با ویرانه‌ای از آموزش و پرورش مواجه هستیم، با اینکه میلیاردها تومان ماهانه هزینه آموزش در استان می‌شود، اما حوزه‌های پرورشی در مدارس به فراموشی سپرده شده‌ است.

امام جمعه لنده: 480 هکتار از اراضی کشاورزی لنده بلاتکلیف است

حجت‌الاسلام و المسلمین محمودی امام جمعه شهر لنده اظهار داشت: مردم سفرهای استانی را می‌پسندند و حضور مسئولان در بین مردم با توجه به تأکید مقام معظم رهبری بر این موضوع، می‌تواند به تغییر وضعیت کمک کند و مردم انتظار دارند که تحول را احساس کنند.

وی افزود: ائمه جمعه بیش از هر چیزی دغدغه مسائل فرهنگی را دارند و انتظار داریم کسانی برای مدیریت ادارات انتخاب شوند که بتوانند زیربال فرهنگ را بگیرند.

محمودی به دخالت برخی از نمایندگان مجلس در انتخاب مدیران اشاره کرد و گفت: سعی کنید مبنا شایسته سالاری باشد و جوان‌گرایی نیز در گزینش مدیران مورد توجه باشد.

وی به تقاضای کشاورزان شهرستان لنده اشاره کرد، طرحی را دولت در چند سال گذشته در بخش کشاورزی برای بهبود اشتغال جوانان منطقه انجام داده اما متأسفانه به دلیل عدم حمایت سازمان جهاد کشاورزی 480 هکتار از اراضی کشاورزی بلاتکلیف مانده است.

 

امام جمعه چرام:رای کنترل گرانی در بازار تدبیر لازم اندیشیده شود

حجت‌الاسلام و المسلمین افشار امام جمعه شهر چرام اظهار داشت: برای کنترل گرانی در بازار تدبیر لازم اندیشیده شود تا بیشتر از این بر مردم و زندگی آنها فشار وارد نشود و در تحقق وعده‌های دولت سیزدهم دقت و اهتمام لازم صورت گیرد.

 

حجت‌الاسلام و المسلمین پژمان امام جمعه شهر چیتاب اظهار داشت: دو بخش سرفاریاب و کبگیان در استان کهگیلویه و بویراحمد مورد بی‌مهری قرار گرفته‌اند، بخش کبگیان در حال حاضر در یک بن‌بست ارتباطی هستند و باید جهت برون رفت از این بن‌بست نیازمند توجه ویژه هستیم.

وی افزود: ارازل و اوباش با بی‌بندوباری باعث رقم زدن اتفاقاتی هستند که باعث لکه دار شدن حیثیت استان می‌شوند و هر روز باید شاهد نزاع دسته جمعی و قتل در استان باشیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین گنجه امام جمعه شهر باشت اظهار داشت: دخالت برخی از سیاسیون در انتخاب مدیران بعضاّ باعث می‌شود که انتظارات از دولت انقلابی محقق نشود.

وی با اشاره به ضرورت توجه به زیرساخت‌های آموزش و پرورش در استان، افزود: آموزش و پرورش یک نهاد بنیادی است و مدیران آینده این کشور باید از طریق آموزش و پرورش تربیت شوند و انتظار داریم مدیران آموزش و پرورش با مشورت ائمه جمعه انتخاب شوند.

گنجه بیان کرد: برخی از مدیران زندگی در برخی مناطق را در شأن خود نمی‌بینند و در واقع می‌توان گفت این مدیران پروازی هستند و باید فکری به حال این مدیران شود.

 
 
 
 
 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.