گروه: اخبار استان خبر: 192418 / تاریخ انتشار : 1400/7/19 ساعت : 21:09
در نشست شورای اداری کهگیلویه مطرح شد؛

شروع زودهنگام پیک ششم کرونا در کهگیلویه/ساختمان های اداراتی که محلی برای سارقان و معتادان شده است/مدیر میراث فرهنگی دهدشت باید حتی از مدیر کل استان بالاتر باشد

رئیس شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه گفت: روند صعودی مبتلایان و افزایش بستری‌ها نشان می‌دهد پیک ششم زودتر از زمان تعیین شده فرا رسیده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرسی رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه امروز در شورای اداری شهرستان با اشاره به اینکه  بیشترین موارد مرگ و میر را در پیک چهارم کرونا داشتیم، گفت: در پیک پنجم بیشترین موارد ابتلا و بستری تا ۲ و نیم برابر پیک قبل شاهد بودیم اما با این وجود میزان مرگ و میر کاهش چشمگیری داشت.

 

محمدطاهر طیب زادگان عمده دلایل کاهش مرگ و میر پیک پنجم را واکسیناسیون سالمندان عنوان کرد و افزود: نشانه هایی دال بر شروع پیک ششم در طی یک هفته اخیر را شاهد هستیم که  نگرانی های جدی  را ایجاد می کند .

 

وی تصریح کرد:در یک هفته اخیر میزان درصد موارد مثبت سطح شهرستان افزایش زیادی گرفته، بطوری که در ۱۶ و ۱۷ مهرماه بیشتر از ۵۰ درصد نمونه های پی س آر ما مثبت بوده  ، که این مشابه در اوج پیک های قبلی است.

 

طیب زادگان ادامه داد: میزان موارد بستری که تا حدود زیادی کاهش پیدا کرده بود  در طی چند زوز گذشته به بالای ۱۰ مورد رسیده است که خود نشان می دهد پیک ششم زودتر از حد تصورشروع شده است.

 

این مسئول عنوان کرد: این پیک در میانه های پیک پنجم واقع شد و از علت های آن می توان به نقض آشکار  پروتکل های بهداشت و عادی انگاری شهروندان اشاره کرد.

 

طیب زادگان در بخش دیگر سخنان خود در خصوص واکسیناسیون گفت: در نوبت اول ۶۸.۶۸ درصد انجام شده که بیشترین میزان در شهرهای  زیر ۲۰هزار نفر؛ سوق ، دیشموک و قلعه رییسی با ۷۹.۹۴ درصد  و کمترین آن  دهدشت با ۶۱.۶۳ درصد بوده است.

 

وی افزود: این امارها برای نوبت اول  امیدوار کننده است  ولی کسانی که دو دوز واکسن را دریافت کردند متاسفانه به ایده آل مد نظر  نرسیدیم  و فاصله زیادی داریم‌.

 

طیب زادگان تصریح کرد: با توجه به اینکه باید حداقل  ۷۰ درصد جمعیت  ۲ دوز واکسن تزریق شده باشد اما تاکنون ۳۵.۳۶ درصد نوبت دوم را دریافت کرده که با جامعه هدف خیلی فاصله داریم.

 

وی بیان داشت: ۸۵ درصددانش آموزان در رده سنی ۱۲ تا ۱۸ سال واکسینه شدند این در حالی است که قرار بود تا ۲۰ مهر ماه پوشش دانش آموزی ۱۰۰ درصد باشد.

 

دادستان عمومی و انقلاب کهگیلویه نیز در این نشست با اشاره به بازدید هایی که از بازار روز دهدشت داشت گفت: مکان هایی در این بازار وجود دارد متعلق به برخی از ادارات است و محلی برای سارقان و معتادان شده است و لازم است سریعتر ورود کرده و این ساختمان ها تخریب شود.

 

 عبدالله سعادتیان افزود: سقف اغلب بازار از پلیت و اهن بوده و سیم کشی برق به صورت اصولی انجام نگرفته و با انجام یک جرقه شاید اتفاق جبران ناپذیری رخ دهد که شهرداری باید در اسرع وقت به این موضوع ورود کند.

 

وی با انتقاد از کم‌ کاری برخی ادرات و متولیان در تکمیل پروژه‌های عمرانی در سطح شهرستان تصریح کرد: در ورودی‌های دهدشت از سمت طولیان، چرام و سوق شاهد وضعیت مطلوبی نیستیم و پیمانکاران طرح ها را به خاطر سود بیشتر به صورت نیمه کاره رها کردند و این نتیجه قصور مدیران و پیمانکاران است با انها تاکنون برخوردی صورت نگرفته است.

 

سعادتیان ادامه داد: با جلسات و بازدید های که از مبادی وردی صورت گرفته همینجا به مدیران کل تذکر می‌دهم هر گونه سهل‌انگاری و ترک فعل و تصادفی اگر رخ دهد در قبال خسارت مالی و جانی مدیران مربوطه شرعا و قانون مسیول بوده و باید پاسخگو باشند.

 

وی گفت: در بحث مشکلات مسکن مهر و نارضایتی از راه و شهرسازی زیاد بوده و در جلساتی که با حضور نماینده ولی فقیه و معاون استاندار برگزار شد اقدامی برای رفع آن قرار بود صورت بگیرد که تاکنون اقدام موثری انجام نشده و مدیرکل باید پاسخگو باشد مردم را از بلاتکلیفی در بیاورد.

 

فرماندار کهگیلویه نیز در این نشست با جمعبندی سخنان مطرح شده، گفت: میراث فرهنگی استان و شهرستان به یک طلسمی تبدیل شده است، به جرات می گویم برای اداره میراث فرهنگی دهدشت باید مدیری انتخاب شود که حتی از مدیر کل استان بالاتر باشد و مدیر حوزه میراث فرهنگی باید در شان شهرستان باشد.

 

دارا کریمی نژاد افزود: این شهرستان با پروژه‌های در حال کار روی ریل پیشرفت قرار گرفته است که نتیجه آن سال‌ ها بعد مشخص می شود.

 

وی تصریح کرد: دولت ها در دوره های خود طرح هایی کلنگ زنی کرده که در دولت بعد این طرح ها بهره برداری شود و ثمره آن را مردم ببینند.

 

کریمی نژاد ادامه داد: در سفر رئیس جمهور به استان و وزیر جهاد کشاورزی به شهرستان مصوبه‌های خوبی برای توسعه در نظر گرفته شده است که کمیته هایی به صورت ماهانه در خصوص اجرای مصوبه ها و چالش های پیش رو و عوامل مؤثر رصد و بیان می شود.

 

وی بیان داشت: در همین جمع ۶۰ درصد مدیران کنونی با دولت هماهنگ هستند و سیاست همه دولت هاست که کسانی را همسو با انها بوده انتخاب کنند.

 

گفتنی است در پایان نشست از طرف اداره اوقاف ، از برخی مدیران ادارات و خبرنگارانی که با این نهاد همکاری مطلوبی داشتند تقدیر شد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.