گروه: اخبار استان خبر: 192437 / تاریخ انتشار : 1400/7/19 ساعت : 16:52
ریختن آب پاکی روی دست مدیران پروازی توسط استاندار؛

احمدزاده:همسر و فرزندانم را در استان مستقر می کنم/انتخاب ما بر اساس تفکرات طایفه‌ای نیست/اجازه دهید وارد فاز اجرایی شویم

احمدزاده گفت: من قول می دهم که در کمترین زمان ممکن همسر و فرزندان خود را به صورت کامل در استان مستقر کنم چراکه برای پیگیری کارها در تهران وقتی نیست تا به امورات همسر و فرزندان خود بپردازیم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس سید علی احمدزاده در نشست با نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد و همچنین ائمه جمعه استان گفت: توفیقی بود که در استان خودم برای مردم کار و تلاش کنم و آن را فرصتی برای خود می‌دانم مردم مناطق محروم استان از ما انتظار دارند تا با تلاش و خدمت بیشتر آنها را از محرومیت نجات دهیم، سرلوحه کار دولت جهاد و حضور در بین مردم است این عناوین برگرفته از دین بوده و پیشانی این معیارها و شاخص ها روحانیت هستند و روحانیت نقش محوری در کار جهادی دارد و همه روحانیت استان و نماینده رهبری و ائمه جمعه محور اصلی این حرکت هستند.

 
استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: به همه مدیران استان که در آینده انتخاب خواهند شد سفارش می‌کنیم که روحانیت نقش محوری در دیدگاه آنها داشته باشند و مرتباً با روحانیت برای کارها در تماس باشند.
 
 
احمدزاده در ادامه تصریح کرد: اشکالی به تفکرات مدیران قبلی وارد است که در مبانی دچار مشکل شده ایم البته این اشکال برای همه مدیران عمومیت ندارد اما بخشی از مدیران چنین بوده‌ که با دیدگاه امام و رهبری و نظام هماهنگ نبودند قطعاً چنین مدیرانی تغییر خواهند کرد و باید افراد متدین و معتقد به انقلاب و نظام کار را به دست گیرند مدیری که به نماز جمعه و جماعت اعتقادی نداشته باشد و معتقد به تربیت فرزندان انقلاب با دیدگاه غربی بوده مدیر در تراز نظام اسلامی نیست؛ معیارها همان چیزی است که رئیس جمهور معین کرده نیروهای پاکدست و معتقد به مبانی انقلاب و رهبری و جهادی باید کار را به دست گیرند.
 
 
استاندار گفت: هرجا اینها کار را به دست داشتند موفق بوده ایم هر کجا کار در دست نیروهای پاک انقلابی بوده الان مشکل نداریم اگر دشمن در صنایع نظامی از ما حساب می‌برد به دلیل سپردن کار به دست نیروهای جوان انقلابی و متعهد است کسانی که معتقد به تغییر بودند تا بتوانیم در مقابل استکبار مقابله کرده و دست برتر داشته باشیم.
 
 
وی گفت: اگر امروز دست برتر داریم به دلیل کار بچه‌های انقلابی و در زیر چتر ولایت است و هر کجا کم داریم و دچار مشکل شده ایم ردپای دیدگاه وابسته به غرب بوده لذا باید مدیران از طیف انقلابی و جهادی انتخاب شوند.
 
 
استاندار در خصوص نقش روحانیت گفت: روحانیت چراغ راه انقلاب است و باید در صدر قرار داشته باشند تا در چاه نیفتیم و به بیراهه نرویم.
 
 
احمدزاده به برنامه‌های خود در استان گریزی زد و گفت: یک بخش از برنامه‌های ما پروژه‌هاست و کارهای مربوط به ساخت و سازها که مستلزم به کارگیری نیروهای تخصصی و متعهد است.
 
 
وی با بین اینکه در حوزه فرهنگ هم نقش ائمه جمعه بی‌بدیل خواهد بود، گفت: در شورای تامین روی مسائل مختلف بحث شد روحانیت استان باید زیر نظر نماینده رهبری و با همراهی ائمه جمعه کمک کنند تا از این شرایط بیرون بیاییم استان تمام شیعه نباید چنین وضعیتی داشته باشد چرا باید در خودکشی‌ جزو اولین ها باشیم، دلیل این است که به مبانی دینی توجهی نشده و به وظایف خود عمل نکرده‌ایم.
 
 
استاندار به یکی از دلایل چنین آسیب‌هایی اشاره کرد و افزود: شکافی که بین مدیران و روحانیت ایجاد شده ضربه بسیاری به استان وارد کرده باید مردم باور کنند که برای خروج از چنین مشکلات و آسیب هایی نیاز به حضور روحانیت است.
 
 
احمدزاده تصریح کرد: از نماینده ولی فقیه می‌خواهیم در مباحث اجتماعی به یاری مسئولان بیایند ما از حوزه‌های علمیه بیشتر استفاده می‌کنیم برای یک استان شیعه نشین مطلوب نیست که چنین رتبه هایی را داشته باشند نزاع های دسته جمعی منجر به قتل زیاد شده در شهرستان های بزرگ که باید مشکلات کمتری داشته باشیم برعکس مشکلات بیشتر شده و شاهد نزاع ها در وسط خیابان هستیم و دلیل اصلی این است که کمی از فرهنگ دینی فاصله گرفته‌ایم.
 
 
استاندار که در جمع ائمه جمعه و نماینده ولی فقیه صحبت می‌کرد یادآور شد: راجع به انتخاب مدیران با حساسیت پیش می رویم جای خطا و آزمون نیست مدیران ما بعد از تعهد باید قبل از هر چیز تحصیلات عالیه و مرتبط داشته باشند و به همین خاطر باید به سمت اساتید دانشگاهی پیش برویم تا همراه با تخصص و تعهد به توسعه استان کمک کنند و البته نیروهای بومی را در صدر انتخاب‌ها قرار دهیم.
 
 
وی گفت: مدیران باید تعهد دهند که پروازی نباشد شاید استانداران گذشته برای مدتی خانواده‌های خود را به استان آورده‌اند اما من قول می دهم که در کمترین زمان ممکن همسر و فرزندان خود را به صورت کامل در استان مستقر کنم چراکه برای پیگیری کارها در تهران وقتی نیست تا به امورات همسر و فرزندان خود بپردازیم.
 
 
استاندار در خصوص مشکلات شهرستان‌های کوچک و تازه تاسیس گفت: بسیاری از ادارات در شهرستانهای کوچک دایر نشده بعضی جاها به تشریفات ملی نیاز دارد نیاز به ساختمان و نیرو داریم که این خود زمان‌بر بوده تا ادارات به صورت کامل مستقر شوند نیاز به ساختمان سازی و دیگر ملزومات است.
 
 
احمدزاده در ادامه اظهارات خود یادآور شد: مردم در مناطق محروم نیاز به بهداشت، جاده و اورژانس دارند تا بتوانیم وضعیت را تغییر دهیم شرایط منطقه محروم ما خاص بوده و این بودجه‌ها برای دولت کمرشکن است.
 
 
وی گفت: به فرض مثال در منطقه سیلاب کلوار شرایط بحرانی داریم هر لحظه امکان رانش و ریزش زمین وجود دارد که برای جابجایی مردم به حضور و هدایت و حمایت روحانیت و کار فرهنگی و فرهنگ سازی نیاز است.
 
 
استاندار در خصوص مصوبات سفر دولت گفت: ساخت برخی پروژه‌ها طولانی شده خوشبختانه در این سفر قول‌هایی داده شده که برخی از پروژه‌ها تا پایان سال ۱۴۰۱ تمام شود ساخت بیمارستان ها تا همان موقع تمام خواهند شد و مشکل شهر سی‌سخت باید تا پایان آبان ماه برطرف شود خیلی از جاها مشکل آب آشامیدنی است که تا پایان ۱۴۰۱ تمام خواهد شد و آب مطمئن به دست مردم می‌رسد.
 
 
وی افزود: اعتبارات سفر برای ۲۱۷ پروژه بوده که تا پایان ۱۴۰۱ باید بسیاری از آنها تمام شود برای مثال وزیر نیرو قول داده که سد تنگ سرخ تا پایان سال آینده تحویل داده شود.
 
 
احمدزاده گفت: راجع به کنترل بازار هنوز وارد میدان نشده‌ایم جلسات را برگزار خواهیم کرد باید کمبودها جبران شود در یاسوج باید میدان میوه و تره بار فعال باشد و شهرداری منطقه به منطقه میدان تره بار راه اندازی کند و همه را نیز کنترل خواهیم کرد یکی از مشکلات این است که ناظران به صورت مستمر حضور ندارند.
 
وی در خصوص چینش مدیریت‌ها گفت: تاکنون اراده نکرده ایم که یک نفر از بیرون بیاوریم از همین نیروهای موجود استان استفاده خواهیم کرد البته همه در جریانات سیاسی حضور دارند شاید این گروه یا آن گروه در چینش‌ها اعتراضاتی داشته باشند اما خواهش ما این است که اجازه دهید از فضای سیاسی خارج شده و وارد فاز اجرایی شویم و ما نیز همه تلاش خود را خواهیم کرد تا مدیران بی‌حاشیه گمارده شوند.
 
استاندار در خصوص چینش مدیران طایفه‌ای گفت: انتخاب ما بر اساس تفکرات طایفه‌ای نیست همه سعی ما این بوده که از بچه های ارزشی استان که ممکن است در گروه‌های مختلفی پراکنده باشند استفاده کنیم در شهرستان ها هم برای چینش فرمانداران از نظر ائمه جمعه استفاده خواهیم کرد.
 
وی گفت: برای اراذل اوباش در شورای تامین تصمیم‌گیری شده از رئیس کل محترم دادگستری و دادستان خواستیم تا شدت عمل بیشتری خرج دهند و با کسانی که از سلاح و قمه استفاده می کنند برخورد جدی و قاطع‌تری شود.
 
انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.