گروه: اخبار استان خبر: 192445 / تاریخ انتشار : 1400/7/20 ساعت : 12:14

گلایه های ادامه دار از جولان سگ های ولگرد در شهر یاسوج+تصاویر

شهروندان یاسوجی از جولان سگ های ولگرد در مناطق مختلف شهر یاسوج گلایه داشته و خواستار اقدام اساسی مسئولان شهری در خصوص سگ های ولگرد شدند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس سال‌هاست شهروندان یاسوجی در کوچه‌های شهر و گاهی در معابر اصلی شهر با پدیده‌ای جدید به نام سگ‌های ولگرد روبرو می‌شوند که به عنوان یک معضل بهداشتی از آن یاد می‌شود.

 

طبق ماده 15 قانون شهرداری‌ها، دفع حیوانات بلاصاحب مزاحمی که سبب بروز بیماری‌های خطرناک به جمعیت دامی و انسانی شود در سطح شهرها بر عهده شهرداری‌ها و خارج از آن نیز برعهده بخشداری‌ها است و همچنین برحسب وفق ماده 9 دستورالعمل کنترل جمعیت سگ‌های ولگرد مربوط به بهمن ماه سال 1387 تصدی واحد کنترل جمعیت حیوانات ناقل بیماری به انسان زیر پوشش معاونت خدمات شهری شهرداری‌ها قرار گرفته است.


کارشناسان دامپزشکی و صاحب نظران وجود سگ‌های ولگرد و بدون صاحب و نیز پدیده سگ گردانی را زمینه ساز مضرات روحی و روانی درمیان افراد جامعه دانسته و تأکید دارند که این مساله می‌تواند منشاء بسیاری از بیماری‌های خطرناک و تهدید کننده سلامت افراد جامعه باشد.

 

در همین رابطه تعدادی از شهروندان ساکن ابوذرها و همچنین شهرک جهاد در شهر یاسوج از وجود سگ های ولگرد گلایه داشته و عنوان کردند: سگ های ولگرد در مواقع مختلف در کوچه و خیابان سبب مشکلات مختلفی می شوند در این راستان مشاهده می شود در اویل صبح و شب ها به صورت گروهی حضور دارند که سبب تهدید سلامت شهروندان و همچنین ایجاد ترس و وحشت می شوند.

 

شهردار یاسوج در گفت و گو با صبح زاگرس در این خصوص گفت: عشایر حومه شهر یاسوج یکی از دلایل اصلی ازدیاد سگ های ولگرد در شهر است که این سگ ها در شهر رها می شوند و به دلیل پسماندهایی که متاسفانه برخی از شهروندان رها سازی می کنند باعث می شود سگ ها وارد معابر عمومی شوند.

 

 

مقدم ادامه داد: معاونت خدمات شهرداری جایگاهی برای این ها آماده کرده است و با هماهنگی که با فرمانداری، تشکل ها و دامپزشکی داشتیم بی خطر سازی و معاینه و نگهداری را در دستور کار داریم، کارهای زیر ساختی آن انجام شده است و ساماندهی و نگهداری آن ها در برنامه است(سابقه خبر را اینجا بخوانید)

 

وی بیان کرد: اگر مواردی در محله های خاصی هستند شهروندان می توانند با سامانه 137 به ما اطلاع رسانی کنند تا همکاران ما نسبت به جمع آوری آن ها اقدام کنند.

گفتنی است با همه اقدامات صورت گرفته همچنان جولان سگ های ولگرد  در مناطق مختلف شهر یاسوج   سبب گلایه شهروندان شده است و می طلبد مسئولان ذی ربط از جمله شهرداری یاسوج و دامپزشکی با اقدامات اساسی خود سعی بر جلوگیری از افزایش و همچنین حضور آنها در شهر شده تا از یک طرف سلامت شهروندان حفظ شود و از سوی دیگر ترس و رعب ناشی از جولان آنها در شهر کاهش پیدا کند.

 

انتهای پیام/

 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.