گروه: اخبار استان خبر: 192457 / تاریخ انتشار : 1400/7/20 ساعت : 11:44
در گفتگو با صبح زاگرس مطرح شد؛

واکسینه شدن 85 درصد معلمان کهگیلویه/ کهگیلویه نیازمند مدرسه کانکسی است

مدیر آموزش و پرورش دهدشت از وجود ۱۸ مدرسه کانکسی در این شهرستان خبر داد و گفت: برای سال تحصیلی جدید نیاز به اضافه شدن پنج مدرسه کانکسی جدید هستیم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس مدیر آموزش و پرورش کهگیلویه در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به شعار تحصیلی برنانه ریزی هوشمند ، فناوری تولید، سلامتی و نشاط گفت: برای سال تحصلی پروزه مهر را ، برای سهولت و انجام کار و پیشبرد نظام، تعلیم و تربیت، از نیمه دوم خرداد، تشکیل و تا ۱۵ مهرماه، این ستاد فعال، و تا تثبیت سال تحصیلی، نیز تدا م خواهد داشت.

 

فضل الله گنجی پور با اشاره به اینکه شهرستان کهگیلویه بیش از ۲۰ هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز دارد افزود: از این تعداد ۱۰ هزار و ۵۰۰ نفر در سطح مقطع ابتدایی و ۱۰ هزار نفر نیز در مقاطع متوسطه اول و دوم و کارودانش ثبت نام شدند.

 

وی با بیان اینکه در پایه اول دبستان ثبت نام به صورت صد درصدی، صورت گرفته است تصریح کرد: در پیش دبستانی ، با توجه به بیماری کرونا و عدم اجبار ثبت‌نام  در این مقطع نسبت به سایر مقاطع تا پوشش صد درصد راه زیادی باید طی شود.

 

گنجی پور ساماندهی نیرو انسانی آموزش و پرورش را یکی از مهمترین بخش پروژه مهر دانست و ادامه داد: از نیمه دوم مردادماه به صورت انلاین و مجازی شروع  و با کمترین چالش به سرانجام رسید.

 

وی بیان داشت:  هم اکنون که روز ۲۰ مهرماه است هیچ کلاسی بدون معلم نبوده و همه نیز ابلاغه دریافت کرند.

 

این مسئول در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اینکه بیش از ۲ هزار  فرهنگی رسمی دارند گفت: در بحث واکسناسیون بیش از ۸۵ درصد واکسینه شدند، و بقیه نیز به تدریج این امر انجام خواهد شد.

 

گنجی پور  در ارتباط با واکسیناسیون، دانش آموزان نیز گفت: در هفته اول مهرماه با همکاری شبک بهداشت و درمان کهکیلویه بیش از ۴ هزار نفر در مقطع متوسطه دوم، ۱۲ تا ۱۸ سال  واکسینه انجام گرفت.

 

وی با اشاره به اینکه شهرستان کهیگویه بیش از ۱۴ هزار دانش اموز  دررنج سنی واکسناسیون دارد، افزود: از این تعداد  چهار هزار دانش‌آموز در بخش های دیشموک ، چاروسا مشغول به تحصیل بوده  که پوشش صد درصدی واکسیناسیون را انجام دادند. 

 

رییس آموزش و پرورش دهدشت با اشاره به اینکه تاکنون  ۶۵ درصد از جامعه هدف دانش آموزی واکسینه شدند تصریح کرد: با هماهنگی های انجام شده تعداد باقیمانده طی ۲ روز آینده انجام خواهد شد.

 

گنجی پور در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اینکه ۳۰ مدسه سنگی قدیمی با عمر بیش از  ۲۰ سال سن در این شهرستان وجود دارد، عنوان دادشت: این مدارس  نیاز به  بازسازی دارند و از مسئولان تقاضا داریم که یک نهضت مدسه سازی در شهرستان این مدارس ترمیم شده چرا که اگر اقدامی صورت نگیرد  در سال‌های آینده موجب چالش جدی خواهند شد.

 

وی با اشاره به این اینکه  مدارس کانکسی شهرستان را ۱۸ مورد است  که نیاز به اضافه شدن پنج کلاس جدید دارد، گفت: روستاهای اطراف، و حاشیه شهر مانند دره لبک ، سرپری سمغان ، طولیان   مهاجر پذیر هستند نیاز به ساخت و ساز فضای اموزی دارند.

 

این مسئول افزود: با توجه پیگیری های صورت گرفته در  برنامه کاری مسئولان قرار داده شود که دانش آموزی  بدون از کلاس نماند.

 

گنجی پور  در ارتباط با تجهیزات نیز عنوان کرد: تا جایی که در  توان این ادراه بود اقداماتی انجام شده  و تا رسیدن به نتیجه مطلوب فاصله زیادی است.

 

وی گفت: انتظار داریم دولت جدید با نگاه ویژه‌ای ای که دارد این مشکلات حل شود.

 

وی در پایان با اشاره به بازگشایی  مدارس بالای ۳۰۰ نفر گفت:  در شهرستان کهگیلویه چهار  مدرسه با این شرایط داریم که با رعایت پروتکل های بهداشتی و دستورات ابلاغی از نیمه دوم آبان ماه  شروع به فعالیت خواهند کرد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.