گروه: اخبار استان خبر: 192466 / تاریخ انتشار : 1400/7/21 ساعت : 09:36
رئیس صنعت و معدن دنا در گفتگو با صبح زاگرس

آخرین اقدامات برای حل مشکلات نان در شهر زلزله زده سی سخت/از تعطیلی واحدهای خبازی متخلف تا کسر سهمیه آرد

رئیس صنعت و معدن شهرستان دنا گفت: برای نانوایی ها متخلف در شهر سی سخت جریمه و کسر سهمیه آرد دردستور کار قرار گرفت.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس زلزله  5/6 هم ریشتری در شهرستان دنا  سبب مشکلات مختلفی برای شهوندان شد در این راستا تخریب منازل مسکونی، اماکن گردشگری، کانال های احداث آب کشاورزی، مدارس و نهایتا رکود در کسب و کار بازار مشاهده شد.

 

در همان ابتدای زلزله تا امروز تلاش ها برای بازسازی ها همچنان ادامه دارد به گونه ای که عملیات ساخت خانه های تخریبی و احداثی در شهرستان زالزله زده دنا با تلاش مسئولان ادامه دارد.

 

یکی از مشکلاتی که در شهر سی سخت در برخی موارد دیده می شود، مشکلات در حوزه نان و خبازی ها است این موضوع به دلیل حضور کارگران فصلی، عدم پخت برخی نانوایی ها، و همچنین برخی کمبودهای احتمالی در حوزه آرد سبب توزیع ناکافی  نان شده است.

 

راهکارها و برنامه های مختلفی توسط مسئولان مختلف در شهرستان دنا از جمله فرمانداری، تعزیرات، صنعت و معدن و دیگر ارگان ها در دستور کار قرار گرفت که سبب بهبود مشکلات در حوزه نان شد اما مشکلات اتمالی در برخی موارد مشاهده می شود.

 

در همین رابطه رئیس اداراه صنعت و معدن دنا در گفتگو با صبح زاگرس در خصوص آخرین اقدامات برای حل مشکلات  نان و توزیع آن در شهرستان دنا گفت: سرانه آرد شهرستان دنا از سرانه آرد شهرستان بویراحمد بیشتر است و همچنین  سرانه آرد شهر سی سخت از سرانه شهرستان دنا بیشر است از طرفی در ایام زلزله به افزایش پخت و راه اندازی  2 واحد نانوایی اقدام شد و یک واحد نانوایی تنوری سنتی دیگری در مجاورت باغات راه اندازی شد.

 

دٌرج به کسب مجوز 2 الی 3 نانوایی برای شهر سی سخت اشاره داشت و افزود:  مجوز جدید برای نانوایی جدید صادر نمی شود اما به دلیل شرایط ویژه شهر سی سخت این مجوزات کسب شد.

 

وی به مشکلات در حوزه آرد و نان و شلوغی ها نانوایی ها در نقاط مختلف استان اشاره کرد و افزود: برای  نانوایی ها متخلف جریمه و کسر سهمیه آرد دردستور کار قرار گرفت در این راستا یک نانوایی در شهر سی سخت آن نانوایی تعطیل و کسر سهمیه شد.

 

درج افزود: نظارت بر کیفیت نان در شهر سی سخت انجام می شود هر چند  کیفیت نان مناسب، وزن چانه ها استاندارد است.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.