گروه: اخبار استان خبر: 192483 / تاریخ انتشار : 1400/7/20 ساعت : 16:39
رئیس خانه مشارکت مردم درسلامت استان خبر داد؛

زوج‌های نابارورکهگیلویه و بویراحمدی حمایت خدماتی دریافت می کنند

الهام شکیبایی از حمایت خدماتی زوج‌های نابارور در کهگیلویه و بویراحمد خبر داد و گفت: قرارگاه جهادی شهید اسلامیان ستاد اجرایی فرمان امام با همکاری خانه مشارکت مردم در سلامت، اردوی جهادی برگزار می کند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس الهام شکیبایی گفت: با توجه به رسالت خانه مشارکت مردم و اولویت سلامت و  سطح ارتقاء شهروندان  نسبت به جامعه، مخصوصاً والدین  نسبت به واکسیناسیون دانش‌آموزان باید انجام شود.

 

الهام شکیبایی افزود: اگر واکسناسیون سریعتر انجام شود، دانش آموزان در کلاس‌های به صورت حضوری می توانند به تحصیل بپردازد که با فرهنگ‌سازی صحیح در سطح جامعه با کاهش استرس والدین هر چه سریعتر این کار انجام شود.

 

وی ابراز داشت: قرارگاه جهادی شهید اسلامیان ستاد اجرایی فرمان امام با همکاری خانه مشارکت مردم در سلامت در نظر دارد در این شهرستان اقدام به برگزاری اردوی جهادی کند.

 

رئیس خانه مشارکت مردم در سلامت استان افزود: این گروه قرار است در روستاهای هدف، به بررسی مشکلات و معضلات مردم  بپردازند.

 

 شکیبایی افزود: با توجه به تحقیقات انجام شده  بر اساس جامعه آماری که از  روستاها ارایه خواهد شد  به مشکلات بهداشتی، بحث زیرساخت‌ها ازجمله  آب،برق، گاز و راه پرداخته می‌شود و امید است با برنامه ریزهای انجام شده بتوانیم گوشه‌ای از مشکلات مردم را برطرف کند.

 

وی تصریح کرد: نگاه ما جهادی ، دلسوزانه بوده و مسئولان نیز  به دور از موازی کاری پای کار خواهند بود که همه با هم بتوانم  کار مفید برای مردم  انجام دهیم.

 

شکیبایی در بخش دیگری از سخنان خود  به بحث درمان ناباروری اشاره و گفت:  این مهم از طرف بنیاد ملی طب ایرانی زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و همچنین سازمان نهضت جمعیت کشور در حال انجام است و در  آینده نزدیک طرح ارتقا سلامت در شهرستان کهگیلویه عملی خواهد شد.

 

این مسئول تصریح کرد: برای ۱۸۰ نفر از ماماهای سراسر استان دورههای آموزشی قبل، حین و بعد از بارداری  به صورت انلاین برگزار شد.

 

شکیبایی هدف از این آموزش ها را ارتقا آگاهی ماماها عنوان کرد و ادامه داد:  با این دوره ها و کسب تجارب می توان به زنان این سرزمین جهت بحث بارداری و  نابارور کمک های خوبی انجام شود.

 

وی عنوان کرد: هم اکنون در حال شناسایی این افراد هستیم  که از طریق  پزشکان در تهران  و خیرین بتوانیم  کمکی برای حل ناباروری در استان و شهرستان کرده  و  مشکل این زوج ها حل شود.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.