گروه: اخبار استان خبر: 192484 / تاریخ انتشار : 1400/7/20 ساعت : 21:31

آخرین وضعیت واکسیناسیون کرونا در شهرستان دنا/۸۶ درصد افراد بالای ۱۲ سال شهرستان دنا واکسینه شدند

معاون بهداشت و درمان شبکه بهداشت شهرستان دنا با اشاره به آخرین وضعیت واکسیناسیون کرونا در این شهرستان از واکسینه شدن 86درصد افراد بالای 12سال در سرزمین برف و آفتاب خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس شایان معاون بهداشت و درمان شبکه بهداشت و درمان شهرستان دنا در گفتگو با صبح زاگرس روند واکسیناسیون در سطح شهرستان دنا رو خوب ارزیابی کرد و گفت:خوشبختانه با استقبال و همکاری مردم مشکلی در اجرای طرح به وجود نیامد و این روند با سرعت بالایی در حال اجراست.

 

وی گفت: ۸۶ درصد از جمعیت بالای ۱۲ سال شهرستان دنا نوبت اول و ۵۰ درصد جمعیت نوبت دوم واکسن را دریافت کرده‌اند.
 
شایان افزود: ۹۸ درصد افراد بالای ۴۰ سال نوبت اول واکسن را تزریق کرده‌اند و ۸۳ درصد نیز نوبت دوم را دریافت کرده اند که از این بابت رتبه خوبی در سطح کشور داریم.
---
وی با اشاره به در الویت قرار دادن واکسیناسیون معلمین و دانش آموزان گفت: از جمعیت یک هزار و ۱۰۰ نفری فرهنگیان و معلمین شهرستان دنا ۹۲ درصد را در نوبت اول واکسینه کرده ایم و ۶۸ تا ۷۰ درصد این جمعیت نیز نوبت دوم واکسن را نیز دریافت کرده اند.
 
شایان با بیان اینکه در خصوص تزریق واکسن دانش آموزان در استان رتبه اول را داریم گفت: ۹۰ درصد این گروه را واکسینه کرده‌ایم و مابقی نیز در حال انجام است.
---
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان دنا گفت: برنامه ریزی و اجرای دقیق و منظم آن، حضور بهورزان به صورت شبانه‌روزی، انتخاب کارشناس ناظر برای هر یک از مراکز بهداشتی در سطح شهرستان دنا و هماهنگی تعامل و همکاری بین مسئولین شبکه و بهورزان باعث کسب رتبه برتر در اجرای طرح‌ واکسیناسیون در استان و چه بسا در کشور شده است.
 

شایان ضمن قدردانی از تلاش کادر درمان شهرستان دنا گفت: مردم در دسترس ترین واکسن موجود را برای تزریق استفاده کنند و شایعات در مورد واکسن ها را باور نکنند.

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.