گروه: اخبار استان خبر: 192546 / تاریخ انتشار : 1400/7/21 ساعت : 20:01

ورود میدانی دادستان برای حل مشکلات دفن زباله ها در بهمئی/با مقصرین برخورد می شود

مدعی‌العموم به مشکلات مرکز دفن زباله ها در شهرستان بهمئی ورود و ضرب العجل سه هفته ای برای اعضای شورای شهر لیکک مشخص کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس عبد الله حبیبی منش دادستان شهرستان بهمئی با اعلام این خبر گفت: وضعیت زباله های  لیکک مورد قبول مردم و مقام قضایی نیست و در بحث حقوق عامه با مقام یا فردی تعارفی نداریم. 

حبیبی منش در مورد وضعیت نامناسب مکان جمع آوری زباله ها و خطرات ناشی از آن برای محیط زیست و روستاهای اطراف گفت : متاسفانه زباله ها بدون هیچ گونه مدیریتی در کنار جاده های ورودی به محل و در زمین های زراعی و منابع طبیعی و مراتع اطراف شهر رها شده است که اثرات بسیار مخربی بر محیط زیست اطراف شهر داشته و بسیار جای تاسف دارد. 

وی با اشاره به اینکه زباله شهرستان بهمئی در وضعیت فعلی تهدید علیه بهداشتی عمومی مردم این شهر است، افزود: وضعیت موجود به هیچ وجه مورد پذیرش نیست و در صورت قصور مسئولان، اقدامات قضایی انجام می‌شود.

وی افزود :  این محل تقریبا در دو کیلومتری شهرستان واقع شده است و عشایر و روستاهای اطراف به شدت از این وضعیت گلایه مند و نگران هستند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بهمئی  با اشاره به اینکه تصاویر ضبط شده توسط مردم مستقیما به مقام قضایی رسیده و جای هیچ‌گونه اغماضی وجود نداشته و مردم از ما پاسخ مناسبی درخواست دارند.

حبیبی منش گفت: با حضور اعضای شورای اسلامی شهر لیکک و سرپرست شهرداری در همان محل مصوب شد که ظرف ۴۸ ساعت زباله های رها شده جمع آوری و محل دفن زباله ها ساماندهی شود و شهرداری نظارت کامل بر نحوه ی بارگیری تا تخلیه داشته باشد و زباله های پخش شده در زمین های اطراف توسط شهرداری و سازمانهای مردم نهاد و اهالی محل ظرف سه هفته جمع آوری گردد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان  گفت: رصد مستمر تا تعیین تکلیف قطعی زباله های شهرستان، دفن اصولی و بهداشتی پسماندها با تایید و نظارت محیط زیست و مخصوصا زباله‌های بیمارستانی، فنس کشی که از مطالبات شهروندان می باشد ادامه دارد و قطعا دادستان با قدرت با متخلفین طبق قانون و اینکه این زباله ها تهدید علیه بهداشتی عمومی است برخورد خواهد کرد.

انتای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.