گروه: اخبار استان خبر: 192567 / تاریخ انتشار : 1400/7/21 ساعت : 21:10

آخرین وضعیت کووید 19 در کهگیلویه و بویراحمد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: طی 24 ساعت گذشته یک بیمار کرونایی جان خود را از دست داد و شمار قربانیان استان به 964 نفر رسید.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، پرویز یزدان‌پناه افزود: هم اکنون 229 بیمار در بیمارستان های استان بستری می باشند که 101 نفر مبتلای قطعی و 13 نفر از این بیماران در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.


وی ادامه داد: از مجموع مبتلایان به کووید 19 در کهگیلویه و بویراحمد 74555 نفر بهبود یافته گزارش شده است.

وی اذعان داشت: از 546 نمونه pcr دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج و دهدشت حدود 38 درصد موارد مثبت بودند که بیشترین موارد مثبت در شهرستان های بویراحمد، کهگیلویه و گچساران و از 311 نمونه رپید تست 17 درصد مثبت و بیشترین آمار در شهرستان های بویراحمد، کهگیلویه و چرام بودند.

دکتر یزدان‌پناه خاطر نشان کرد: مردم برای کنترل بیماری کرونا باید احتیاط بیشتری کرده و با جدیت مقررات اعلام شده از جمله استفاده از ماسک و فاصله فیزیکی حداقل ۱.۵ متری را رعایت کنند. همچنین  چنانچه در تجمعات شرکت می کنند باید در فضای باز، رعایت فاصله ١.٥ متر ،استفاده از ماسک سه لایه و ماسک پارچه ای روی آن و زمان حضور در جلسه حداقل باشد و از  مسافرت به استانهای مجاور و از تردد در مکان های شلوغ و پرخطر خودداری نمایند.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.