گروه: اخبار استان خبر: 192619 / تاریخ انتشار : 1400/7/23 ساعت : 12:34
گزارش تصویری؛

برگزاری اولین یادواره شهیدی که بعد از ۳۸ سال به زادگاهش در بهمئی بازگشت

اولین یادواره شهید علی چمبری که پیکر مطهرش بعد از گذشت ۳۸ سال تفحص شده و در زادگاهش به خاک سپرده شده بود، در بهمئی برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس اولین یادواره شهید علی چمبری به همت سپاه ناحیه بهمئی، بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان، با حضور آحاد مردم ، اصحاب رسانه در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ ارشاد اسلامی شهرستان بهمئی برگزار شد.

 

در این نشست سرهنگ علی محمدی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان بهمئی در این مراسم گفت :همه شهدای ما عزیز و الگوی ما هستند ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌و‌جوانان ما باید از این جان فشانی ها و فداکاری ها و ایثاردر راه خدا درس بگیرندو سرلوحه زندگی خود قرار دهند.

 

وی با اشاره به این که شهید چمبری در سال ۱۳۶۲ در جزیره مجنون به شهادت رسید ادامه داد: جادارد یاد کنم از شهید والا مقام شهید ابراهمیم همت که با اون اعتقاد و نگاه خدایی درجزیره مجنون به شهادت رسیدند.

 

محمدی در خصوص مسئولیت سنگین جوانان در گام دوم انقلاب بیان کرد :امروز جوانان با از خود گذشتگی ویژه و  با قدرت تمام و اخلاص برای تحقق گام دوم انقلاب و اتصال آن به حکومت امام زمان (عج) تلاش ویژه  کنند .

 

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهمئی ادامه داد : گام دوم انقلاب فقط در مسئولیت ها نیست و این نیست که فلانی در جوانی به فلان مسئولیت و مقام رسیده بلکه ما باید از شهدا الگو بگیریم چرا که شهدا در گمنامی وظایف و کارهای خود را با اعتقاد و باور و روحیه ی خدایی انجام می دادند ‌‌.

 

وی اشاره کرد :شهدا  در همه کارها فقط از خدا یاری میخواستند ، و تلاش می کردند و از خداوند می خواستند در گمنامی به شهادت برسند .

 

محمدی افزود : بیشترین شهدا را به نسبت جمعیت  شهرستان بهمئی دارد و امروزه هم به همین شکل است و جوانان این شهرستان به واقع اگر مشکلی پیش بیاید پای کار و عمل هستند‌ و جا پای شهدا خواهند گذاشت .

 

وی ادامه داد :جوانان بهمئی انقلابی و خدایی هستند و این روحیه بر گرفته از بزرگتر ها و شهدا و انقلابیون است و توصیه میکنم  بزرگتر ها دست  این جوانان مؤمن و فداکار را بگیرند .

 

وی در پایان از مسئولانی که در این جلسه حضور نیافتند گلایه کرد و گفت: ما هرچه داریم از این شهدا و‌جانفشانی های شهدا داریم .

شهید علی چمبری سال گذشته، بعد از ۳۸ سال پیکر پاک و مطهرش به کشور عریزمان بازگشت و در زادگاهش روستای چم شهرو شهرستان بهمئی  به خاک سپرده شد.

روستای چم شهرو از توابع کت ، در فاصله ۱۵ کیلومتری شهر لیکک مرکز شهرستان بهمئی قرار دارد.

 

در پایان این مراسم نیروهای سپاه و بنیاد شهید وایثارگران و خانواده های شهدا و مردم باحضور در گلزار این شهید در روستای چم شیر بعد ازخواندن فاتحه به این شهید والا مقام ادای احترام کردند.

 

 

 

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.