گروه: اخبار استان خبر: 192640 / تاریخ انتشار : 1400/7/23 ساعت : 13:38
در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه لنده مطرح شد:

افزایش کلاهبرداری اینترنتی در شهرستان لنده/مشارکت پذیری مردم در امنیت فراگیر+تصاویر

فرمانده انتظامی لنده گفت: آنچه امروز در سایه عدم اگاهی خانواده ها در حال افزایش است بحث کلاهبرداری های اینترنتی و قماربازی در فضای مجازی و حقیقی است که یک چالش جدی در بسیاری از خانواده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، سرهنگ محمود عدالت پرور در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه با تسلیت سالروز شهادت امام حسن عسکری(ع) و تبریک هفته ناجا گفت:امروز به برکت وجود مردمان با فرهنگ و شریف شهرستان و تلاش شیانه روزی خادمین مردم در نیروی انتظامی و تلاش پرافتخار سبز پوشان پر افتخار سپاه و دستگاه مقتدر قضایی و سربازان گمنام امام زمان(عج) شاخص های نظم و امنیت در این شهرستان بسیار خوب و قابل دفاع است.وی افزود: رویکرد امروز ناجا، جامعه محور بودن و جلب مشارکت های عمومی در جهت ارتقای امنیت فراگیر با ردیکرد مردم محوری است.

فرمانده انتظامی شهرستان لنده تصریح کرد:با تلاش شبانه روزی همکاران ما در مجموعه پر تلاش نیروی انتظامی در یکسال گذشته عملکرد قابل قبولی در حوزه های مختلف در جهت ارتقای شاخص های امنیتی و انتظامی و ترافیکی داشتیم.

وی خاطر نشان کرد:البته به این وضعیت هنوز قانع نیستیم و در تلاش هستیم از تمام ظرفیت ها در جهت مشارکت دادن اقشار مختلف مردم برای رسیدن به وضع مطلوب تلاشمان را مضاعف تر کنیم.

فرمانده انتظامی شهرستان لنده تاکید کرد:از همه دستگاه های ادارای، سیاسی، خانواده ها و همه اقشار مختلف انتظار داریم نسبت  تفریح و سرگرمی جوانان، توجه ویژه به فضای سبز، اشتغال جوانان، ازدواج و روشنایی معابر و ایجاد برنامه های فاخر فرهنگی و هنری و ارتقاط سطح آموزش و توجه به تربیت فرزندان را با هدف پیشگیری از مصرف مواد مخدر توجیه کنند.

وی افزود: آنچه امروز در سایه عدم اگاهی بسیاری از خانواده ها در شهرستان لنده در حال افزایش است بحث کلاهبرداری های اینترنتی و قماربازی در فضای مجازی و حقیقی است که یک چالش جدی در بسیاری از خانواده است.

عدالت پرور تاکیدکرد: واگذاری و در اختیار قرار دادن کارت های بانکی و رمز های آنان به دیگران از جمله خطاهای فردی است که باعث تخلیه حساب های بانکی می شود که شهروندان متاسفانه کمتر به این موضوع توجه دارند.

وی در ادامه گفت: یکی دیگر از موضوعاتی که حقیقتا باعث مرگ جوانان و داغدار نمودن خانواده ها در این شهرستان شده است بحث عدم استفاده از کلاه ایمنی توسط موتوسیکلت سواران است که این مهم باید فرهنگ سازی و استفاده از کلاه ایمنی در هنگام رانندگی به یک امر به معروف تبدیل شود تا از مرگ حتمی راکب سواران جلوگیری شود.

فرمانده انتظامی شهرستان لنده تصریح کرد: آنچه امروز از شما نمازگزاران و ریشسفیدان مورد انتظار است مشارکت و همراهی و همکاری با چلیس در جهت پیشگیری از جرائم است که این مهم با رفع اختلافات فامیلی و خانوادگی، ملکی و شخصی و آگاهی بخشی درون طایفه ای و خانوادگی بیشترین نقش را در کاهس نزاع ها و مشکلات حقوقی و قضایی و امنیتی خواهد داشت.

عدالت پرور در پایان گفت: برای رونق و تولید و رسیدن به پیشرفت فراگیر از پرداختن به مسائل حاشیه ای که می تواند منشا خیلی از اختلافات و درگیری ها و نزاع های دست جمعی باشد پرهیز کنیم و همه خود را یک پلیس بدانند تا جامعه امین و امن را پیش رو داشته باشیم.

انتهای پیام

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.